SON TV

ABD Başkanı Trump, hastaneye yatırıldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın askeri hastaneye kaldırıldığı, kendisine yoğun antikor tedavisi uygulanmaya başlandığı açıklandı.

ABD Başkanı Trump, hastaneye yatırıldı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından ABD Başkanı Donald Trump’a tedavi sürecinde bir doz (8 gram) “Antikor Kokteyli” verildiği açıklandı.

BAŞKA VİTAMİN VE İLAÇLAR DA VERİLİYOR

Trump’ın doktoru Sean P. Conley, Başkan Trump’ın tedavi sürecinde önlem olarak Regeneron tarafından üretilen Antikor Kokteyli’nden bir doz aldığını ifade ederek, antikorlara ek olarak Trump’a çinko, D vitamini, famotidin, melatonin ve aspirin verildiğini açıkladı.

Conley, “Bu öğleden sonra Başkan Trump yorgun ama morali yerinde. Uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından değerlendiriliyor. Birlikte bir sonraki adımlarla ilgili olarak Başkana ve eşine tavsiyelerde bulunacağız” dedi.

AİLENİN GERİ KALANI NEGATİF

First Lady ve Trump’ın semptomları arasında öksürük ve baş ağrısı olduğu belirtilirken, ailenin geri kalanının testinin negatif çıktığı bildirildi.

TRUMP: “İYİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

Trump, Walter Reed Askeri Hastanesine tedbir amaçlı götürülmeden önce Beyaz Saray’da kaydettiği videoda, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, “Walter Reed Askeri Hastanesine gidiyorum. Gayet iyi olduğumu düşünüyorum ama her şeyin yolunda olduğundan emin olacağız.” demişti.

Koronavirüse yakalanan eşi Melania Trump’ın da durumunun iyi olduğunu belirten Trump, “Herkese çok teşekkür ederim, desteğinizi unutmayacağım.” dedi.