SON TV

ABD’de kaybolan 2 Suudi kızın cesetleri bulundu!

ABD'de uzun süredir kayıp olan 2 Suudi kızın cansız bedenleri bulundu. Genç kızların annesi, cesetler bulunmadan bir gün önce Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçiliğinden telefon aldığını ve ABD'yi derhal terk etmelerinin istendiğini söyledi. Genç kızların cesetleri belleri ve ayak bileklerinden birbirine bantlanmış vaziyette bulundu.

ABD’de kaybolan 2 Suudi kızın cesetleri bulundu!

Tüm dünyada Suudi Arabistan’ın Cemal Kaşıkçı’yı öldürmesinin yankıları sürerken, ABD basınında gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Rotana ve Tala Farea adındaki Suudi kızlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde sığınma başvurusunda bulunduktan sonra New York’ta ölü bulundu. Genç kızların annesi, cesetlerin bulunmadan önce Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinden telefon aldığını ve ABD’yi derhal terk etmelerinin istendiğini söyledi.

Genç kızların cesetleri belleri ve ayak bileklerinden birbirine bantlanmış vaziyette Hudson Nehri’nde bulundu.

AMERİKAN POLİSİ ARAŞTIRMAYI SÜRDÜRÜYOR

Amerikan polisi, kızların 450 kilometre uzaklıktaki Virgina’nın Fairfax kentinden New York’a nasıl geldiğini araştırıyor. Kızların George Washington Köprüsü’nden atlamış olabileceği tahmin ediliyordu. Ancak son bilgiler bu teoriyi çürüttü. Adli Tıp’ta yapılan otopside, kızların suya girdiğinde canlı oldukları belirlendi.

CESETLERDE TRAVMA İZİNE RASTLANMADI

Cesetlerde herhangi bir görünür travma izine de rastlanmadı. Farea kardeşler, 2015 yılında anneleriyle birlikte Suudi Arabistan’dan ABD Virginia’ya göç etmişti. 16 ve 22 yaşındaki kız kardeşler, Ağustos ayından bu yana kayıptı.

GENÇ KIZLARIN ANNESİNE SUUDİ KONSOLOSLUĞUNDAN GİZEMLİ TELEFON

Günler sonra kimlikleri tespit edilebilen kardeşlerin annesi, Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği’nden bir telefon aldığını açıkladı. New York polisine bilgi veren kadın, telefonda kendisine hemen ABD’yi terk etmelerinin söylendiğini aktardı. The Associated Press, söz konusu telefonun cesetler bulunmadan bir gün önce geldiğini bildiriyor.

Kız kardeşlerin kısa süre önce ABD’den iltica hakkı kazandığı bir başka dikkat çeken ayrıntı.

ETİKETLER: