SON TV

ABD’deki seçim sonuçlarına Rusya’dan ilk yorum

ABD Kongresi'nin ara seçim sonuçlarını değerlendiren Kremlin Dış Politika Danışmanı Uşakov, “Seçimlerin sonucu herkes için aşağı yukarı beklendiği gibi oldu." ifadesini kullandı

ABD’deki seçim sonuçlarına  Rusya’dan ilk yorum

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, gazetecilere ABD Kongresi ara seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarını değerlendirdi. Uşakov, “Seçimlerin sonucu herkes için aşağı yukarı beklendiği gibi oldu. Amerikan siyasi pratiği göz önüne alındığında başka bir sonucu öngörmek zor olurdu.” ifadelerini kullandı.

ABD Kongresi ara seçimlerinde muhalefetteki Demokratların Temsilciler Meclisinde üstünlüğü elde ettiğini hatırlatan Uşakov, “Seçimlerin sonucu herkes için aşağı yukarı beklendiği gibi oldu. Amerikan siyasi pratiği göz önüne alındığında başka bir sonucu öngörmek zor olurdu.” dedi.

İKİLİ İLİŞKİLERE ETKİSİNİ ZAMAN GÖSTERECEK

Uşakov, “Seçimlerin Rus-Amerikan ilişkilerinin gelişimi üzerindeki etkisine gelince, bunun ilişkileri nasıl etkileyeceğini beklemeliyiz ve görmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

ABD Kongresi ara seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi Parti Senatodaki çoğunluğunu korurken, Temsilciler Meclisinde üstünlüğü Demokratlar elde etmişti.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: