SON TV

Adalet Bakan Yardımcılığı için flaş kulis…Bugün açıklanması bekleniyor

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı görevine getirilmesiyle yargı teşkilatı içinde önemli kritik değişikliklerin olacağını, bu değişikliklerden ilkinin ise Bakanlık içinde yapılacağını duyurmuştuk. Son dakika kulis bilgisine göre, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanması beklenen kararnamede Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılarından ikisinin yerine SONTV’nin daha önce okurlarına duyurduğu iki ismin atanacağı konuşuluyor.

Adalet Bakan Yardımcılığı için flaş kulis…Bugün açıklanması bekleniyor

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı görevine getirilmesiyle yargı teşkilatı içinde önemli kritik değişiklerin olacağı uzun zamandır kulislerde konuşuluyor. Bu değişikliklerden ilkinin Bakanlık içinde olacağını ve dört bakan yardımcısından en az ikisinin değişeceğini SONTV duyurmuştu.

Adalet Bakan Yardımcıları ikisinin yerinde kalacağı, ikisinin ise görevden alınacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla bu gece ya da birkaç gün içerisinde yayımlanması beklenen kararname de iki bakan yerine daha önce SONTV’nin siz değerli okurlarına duyurduğu Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin ve halen BDDK üyesi olarak görev yapan Hurşit Yıldırım’ın atanacağı kulislere yansıyan son dakika bilgisi arasında yer alıyor.

HAFTAYA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER
İki Bakan yardımcısının değişmesinin ardından ise önümüzdeki hafta içerisinde Adalet Bakanlığı teşkilatında bomba değişikliklerin yapılacağı konuşulan kulis bilgileri arasında yer aldı.

İBRAHİM ŞAHİN KİMDİR?
1961 yılında Ankara’da doğan Şahin, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Demirlibahçe İlkokulu, Demirlibahçe Ortaokulu, Başkent Lisesi’nde tamamladı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olan Şahin, 1985 yılında Ankara Hâkim Adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Pasinler Cumhuriyet Savcılığı, Kars Hâkimliği, Kemer Hâkimliği, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Hâkim ve Savcı Adayları Eğitim Merkezi Başkan Yardımcılığı, Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Geçici Başkan Yardımcılığı ve Ankara Hâkimliği görevlerinde bulundu. 11.07.2014 tarihinden itibaren Eğitim Dairesi Başkanlığı görevini yürütmekte olan Şahin, evli ve iki çocuk babasıdır.

HURŞİT YILDIRIM KİMDİR?
1974 yılında Yozgat’ta doğdu. İlkokulu Kırşehir’de, orta öğretimini Yozgat/Yerköy İmam Hatip Lisesinde tamamladı.1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İngilizce ve Arapça bilen Yıldırım, Kadıköy’deki kurucusu olduğu Yıldırım Hukuk Bürosunda serbest avukatlık yaptı.
Refah Partisinde “sandık başkanlığı” ile siyasete adım atan Avukat Hurşit Yıldırım AK Parti de sırasıyla Kadıköy Seçim Kurulu Başkanlığı (2002) ,Kadıköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı (2002-2004), Siirt Pervari Seçim Koordinasyon Merkezi Sorumlusu (2003), Kadıköy Belediye Meclis Üyesi (2004-2009), Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (2006-2009), Kadıköy İlçe Başkan Yardımcılığı ( Seçim İşleri Başkanı ve Tanıtım Medya Başkanı) (2007-2009), İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği (Seçim İşleri Komisyon Üyesi (2009-2010), İstanbul Anadolu Yakası Seçim İşleri ve Referandum Sorumlusu (2010), Kadıköy Ana Kademe İlçe Başkanlığı ( 2011-2014), 2014 Mart Yerel Seçimleri Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı ( 2014), Kadıköy İlçe Başkanlığı (tekrar) 2014-2015), 7 Haziran Milletvekili Seçimleri İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı ( 2015), 1 Kasım 2015 Milletvekili Seçimlerinde “İstanbul Milletvekili” olarak seçildi.
Öğrencilik yıllarından itibaren Ensar Vakfı, Milli Gençlik Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında yer aldı. İstanbul Yozgatlılar Derneği Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Çeşitli dönemlerde Çağrı ve Hukukun Üstünlüğü Platformu ile İstanbul Barosu seçimlerinde yönetim, denetim kurulu ve genel kurul delege üyelikleri için adaylıkları bulunan Yıldırım, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) üyesi. Çok sayıda şiir, köşe yazısı ve mesleki makaleleri bulunan Yıldırım, “Parlamenter Sistem Krizleri ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli” kitabının da yazarı.