SON TV

Adalet Bakanlığı için bomba kulis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kuracağı kabinede Adalet Bakanlığı için kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avukatı Hüseyin Aydın ismi ön plana çıktı. Aydın’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesine çağrılıp göreve ilişkin bilgilendirildiği öğrenildi.

Adalet Bakanlığı için bomba kulis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kuracağı kabinede Adalet Bakanlığı kulisleri hareketlendi. Söz konusu Bakanlık için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avukatı Hüseyin Aydın’ın ismi ön plana çıktı.

KÜLLİYEYE ÇAĞRILDI

Hüseyin Aydın’ın mevcut Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı makamına Hasan Doğan üzerinden çağrıldıkları, burada sayın cumhurbaşkanı tarafından görevin kendisine bildirildiği öğrenildi.

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR?

Hüseyin Aydın 1973 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Daha sonra Ankara Üniversitesi ’nde Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans’ı yaptı. Akabinde Doktorasını tamamlayan Hüseyin Aydın, 1996’da Ankara Barosundan avukatlık ruhsatı aldı. Bir yıl kadar avukatlık yaptıktan sonra 1997 yılında hakim-savcılık stajına başladı.

1999-2000 yılında Gaziantep’te Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptıktan sonra istifa ederek avukatlık mesleğine döndü. Bu tarihten itibaren Ankara Barosuna bağlı avukat olarak mesleğini sürdürmektedir. Aynı zamanda özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak da görev yapmaktadır.