SON TV

Adalet Bakanlığı’nda HSK yaz kararnamesi sunumu

Yargı camiası Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesini beklerken bugün yeni bir gelişme yaşandı. HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, HSK Genel Sekreteri Seyfi Han ve Genel Sekreter yardımcısı Reşat Sağlık’ın kararname çalışmalarıyla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a bakanlıkta sunum yaptığı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı’nda HSK yaz kararnamesi sunumu

Yargı camiasının gözü Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanacak kararnamede. Kararnameye ilişkin yargı kulisleri hareketli günler geçirirken, kararnamenin ne zaman yayımlanacağı ile ilgili SONTV, son kulis bilgilerine ulaştı.

BAKAN TUNÇ’A SUNUM
Kararnamenin hazırlandığı birimin başındaki HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç’un HSK Genel Sekreteri Seyfi Han ve Genel Sekreter yardımcısı Reşat Sağlık ile birlikte bugün kararnameyle ilgili yapılan çalışmalar konusunda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a bakanlıkta sunum yaptığı öğrenildi. Kararnamenin kapsamının geniş olacağı, İl Başsavcılıkları, Komisyon Başkanları ve ünvanlılarında kararnamede olacağının kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

15 TEMMUZ’A KADAR YAYINLANACAK
HSK Birinci Dairesi tarafından kararname çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken, Adli ve idari yargı ana kararnamesinin 10 ile 15 Temmuz tarihleri arasında yayınlanmasının planlandığı öğrenildi.

BÜTÜN KULİSLER SONTV’DE OLACAK
SONTV, geçtiğimiz yıl olduğu gibi kararnameyle ilgili bilgileri yargı camiasına hızlı bir şekilde ulaştırmaya devam edecek.Birçok ilin Cumhuriyet Başsavcısının değişmesinin beklendiği kararnamede, kulislerde konuşan isimlerde SONTV’de olacak.