SON TV

Adalet Bakanlığı’nda kulisler yeniden hareketlendi

Adalet Bakanlığına Bekir Bozdağ’ın getirilmesiyle yargı teşkilatı içinde önemli kritik değişikliklerin olabileceği uzun zamandır konuşulurken, Bakanlık içinde yapılacak değişikliklerle ilgili kulislere flaş bir bilgi daha düştü. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürünün değişeceği, HSK’da ise önemli değişikliklerin olacağı öğrenildi. HSK Genel Sekreteri Seyfi Han’ın görevine devam etmesi beklenirken bir genel sekreter yardımcısının değişeceği ayrıca 6 tetkik hakiminden HSK Genel sekreterliğinden alınacağı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı’nda kulisler yeniden hareketlendi

SONTV, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü’nde kritik üst düzey değişikliklerin yapılacağını daha önce duyurmuştu. Öte yandan, 4 Adalet Bakan yardımcısından en az 2 yada 3’ünün de değişeceği yeniden gündeme geldi. Bu 3 isim arasında Adalet Bakan Yardımcıları Zekeriya Birkan, Uğurhan Kuş ve Yakup Moğol’un değişme ihtimali masada bulunuyor.

BAKAN YARDIMCILIĞI İÇİN BU İSİMLER KONUŞULUYOR
Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, halen BDDK üyesi olarak görev yapan Hurşit Yıldırım ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zafer Koç’un bakan yardımcılığı görevine getirileceği halen kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

KADIN BAKAN YARDIMCISI SÜPRİZİ
İsmi bakan yardımcılığı için öne çıkan 3 ismin yanı sıra Adalet Bakan yardımcılığına bir kadın Bakan yardımcısının atanması ihtimalinin ise halen devam ettiği öğrenildi. Başörtülü bir avukat olacağı öğrenilen kadın bakan yardımcısının Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın üzerinde durmayı düşündüğü Kadına Şiddet, Aile içi şiddet ve Nafaka konularındaki çalışmalara önemli destek vermesi bekleniyor.

BİLGİ İŞLEM GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞECEK
SONTV’nin ulaştığı son kulis bilgisine göre ise Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Oğuz Akalın’ın da değişeceği öğrenildi.

HSK’DAKİ DEĞİŞİKLİKLER
Adalet Bakan yardımcılıkları ile Adalet Bakanlık teşkilatındaki Başkanlıklar ve Genel Müdürlüklerin yanı sıra Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda da görev değişikliklerinin olabileceği kulislerde konuşuluyor. Buna göre, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın özellikle HSK Genel Sekreterliği’nde ve Teftiş Kurulu’nda üst düzey değişiklikleri de yapmayı planlıyor. HSK Genel Sekreteri Seyfi Han’ın görevine devam edeceği öğrenilirken, bir genel sekreter yardımcısı değişikliğinin olması da gelen bilgiler arasında. Bunun yanı sıra Genel sekreterlik bünyesinde görev yapan 6 tetkik hakimin ise HSK’dan başka birimlere görevlendirilip yeni isimlerin HSK Genel Sekreterliğine geleceği belirtiliyor.