SON TV

Adli Tıp Kurumu Başkanlığına 60 personel alınacak

Adli Tıp Kurumu Başkanlığının personel alım ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığına 60 personel alınacak
  • Yaşam
  • 31 Ağustos 2020 17:56

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığına 60 personel alınacağına ilişkin ilan, Resmi Gazete’nin çeşitli ilanlar bölümünde yayımlandı.

İlanda; Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca 24 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 kimyager, 9 laborant, 18 sağlık teknikeri, 3 tekniker ve 2 aşçı istihdam edileceği belirtildi.

KURUM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Personellerin alımı, ,Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre gerçekleştirilecek.

Sözlü sınavlara başvurabilmek için 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) kadro için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Başvurular 7 Eylül Pazartesi saat 10.00’da başlayarak, 18 Eylül Cuma saat 17.00 itibarıyla sonlanacak.

Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ve söz konusu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları sağlamaları gerekiyor.

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her kadro için ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacak.

KURUMUN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILACAK

Başvurular, Adli Tıp Kurumu’nun “www.atk.gov.tr” adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacak.

İnternet sitesi üzerinden yapılan başvurunun ardından posta ya da diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmesi gerekmiyor.

Başvuru sırasında fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden, adayların bu belgelerin PDF veya resim formatındaki hallerini hazırda bulundurmaları isteniyor.

Uygun şekilde başvuru işlemini gerçekleştiren adayların başvuru kayıt numaraları, sistem tarafından otomatik olarak verilecek.

Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre KPSS P3 ve KPSS P93 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacak.

Bu sıralama sonucunda ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

Başvuru ve işlemler esnasında gerçeğe aykırı beyanda bulunan ya da eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek. Bu adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem de yapılacak.

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden duyurulacak.

Yayınlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak.

İlan edilen tüm kadrolar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri daha sonra ilan edilecek.