SON TV

Ahmet Hakan Kanal D’ye geliyor iddiası!

Buket Aydın'ın yerine Kanal D Ana Haber için adı geçen Ahmet Hakan, Hürriyet'teki yazılarına ara verdi, tatile çıktı.

Ahmet Hakan Kanal D’ye geliyor iddiası!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadığı diyalogla gündem olan Buket Aydın’ın Kanal D Ana Haber’den ayrılığına kesin gözüyle bakılırken, yerine geçmesi beklenen kişi ise; Ahmet Hakan Coşkun…

TATİLE ÇIKTI

Hakan, Hürriyet gazetesindeki köşesinde bugün; tatile çıktığını açıklarken, bu kısa ayrılık Kanal D Ana Haber için hazırlık olarak yorumlandı.

Ahmet Hakan, Kanal D Ana Haber için hazırlık yapıyor

AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat’da doğmuştur. Aslen de Yozgat’lıdır. Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir’de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi’ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi’nde yayınlandı.
1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalıştı. TGRT’de ‘Yankı’ haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü’nü ve ana haber spikerliğini yaptı. Kanal 7’de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

2004 yılında Kanal 7’den istifa ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Hürriyet gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005’ten bu yana, CNN TÜRK’te “Tarafsız Bölge” adlı tartışma programını sunuyor.

Kitapları:

2001 – Neden Milliyetçilik?
2001 – Çeteler, Mafya ve Siyaset
1999 – Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

ETİKETLER: