SON TV

Ak Parti Belediye başkan adayları listesi.. Ak Parti Belediye başkan adayları 2019 (tam liste)

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 2019 yerel seçimler için belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti'de 40 il için aday listesi açıklandı. 40 ili kapsayan adaylar, yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yarışacak. Peki, AK Parti'nin 2019'daki yerel seçimde yarışacak belediye başkan adayları kimler? İşte Ak Parti Belediye başkan adayları.. Ak Parti Belediye başkan adayları 2019 aday listesi (tam liste)

Ak Parti Belediye başkan adayları listesi.. Ak Parti Belediye başkan adayları 2019 (tam liste)

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin 40 ildeki belediye başkan adayları listesini açıkladı.

AK Parti belediye başkan adayları 2019 açıklandı. AK Parti belediye başkan adayları 2019 isim listesi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 40 il için aday listesi açıklandı. Yerel seçimler için heyecan devam ediyor. YSK kararıyla yerel seçimler 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Tüm Türkiye bu tarihte sandık başına gidecek. Sandık başına gidecek olan vatandaşlar yerel seçimler ile ilgili detayları öğrenmek istiyorlar. Partiler, belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyorlar. AK Parti belediye başkan adayları ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyorlar. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısında partisinin 40 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak partisinin 14 Büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakı’na bağlılığını bir kez daha ifade ettiği için teşekkür ediyorum. Biz de Cumhur İttifakı’na bağlılığımızı tekrar beyan ediyoruz” dedi. Erdoğan seçim manifestosunu önümüzdeki ay açıklayacağını belirtti.

Buna göre, yerel seçimde AK Parti’den aday gösterilen isimlerin ve illerin listesi şöyle:

Adıyaman: Süleyman Kılınç (Beyin cerrahı)

Amasya: Cafer Özdemir

Antalya Büyükşehir: Menderes Türel (Mevcut belediye başkanı)

Ardahan: Yunus Baydar

Artvin: Mehmet Kocatepe (Mevcut belediye başkanı)

Bartın: Yusuf Ziya Aldatmaz

Batman: Murat Güneştekin (AK Parti eski İl Başkanı)

Bayburt: Fatih Yumak (Bayburt AK Parti İl Başkanı)

Bitlis: Nesrullah Tanğlay (AK Parti İl Başkanı)

Bolu: Fatih Metin (Ticaret Bakan yardımcısı)

Burdur: Deniz Kurt (AK Parti eski İl Başkanı)

Bursa Büyükşehir: Alinur Aktaş (Mevcut belediye başkanı)

Denizli Büyükşehir: Osman Zolan (Mevcut belediye başkanı)

Diyarbakır Büyükşehir: Cumali Atila (Mevcut kayyum belediye başkanı)

Düzce: Faruk Özlü (Eski Sanayi Bakanı)

Elazığ: Şahin Şerefoğulları

Erzurum Büyükşehir: Mehmet Sekmen (Mevcut belediye başkanı)

Gaziantep Büyükşehir: Fatma Şahin (Mevcut belediye başkanı)

Giresun: Aytekin Şenlikoğlu (AK Parti İl Başkanı)

Gümüşhane: Ercan Çimen (Mevcut belediye başkanı)

Hakkari: Cüneyt Epcim (Hakkari Vali yardımcısı)

Kahramanmaraş Büyükşehir: Hayrettin Göngür (Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı)

Karabük: Burhanettin Uysal (Eski AK Parti milletvekili)

Kastamonu: Tahsin Babaş (Mevcut Belediye Başkanı)

Kayseri Büyükşehir: Memduh Büyükkılıç (Melikgazi Belediye Başkanı)

Kırıkkale: Mehmet Saygılı (Mevcut belediye başkanı)

Kırklareli: Burak Süzülmüş

Kilis: Mehmet Abdi Bulut (Kilis eski belediye başkanı)

Kocaeli Büyükşehir: Tahir Büyükakın (Bilecik Valisi)

Malatya: Selahattin Gürkan (Batalgazi Belediye Başkanı)

Nevşehir: Rasim Arı (Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı)

Niğde: Emrah Özdemir (AK Parti eski İl Başkanı)

Ordu Büyükşehir : Hilmi Güler (Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı)

Rize: Rahmi Metin

Samsun Büyükşehir: Mustafa Demir (Eski Bayındırlık Bakanı)

Sinop: Ali Çöpçü (AK Parti İl Başkanı)

Şanlıurfa Büyükşehir: Zeynel Abidin Beyazgül (AK Parti eski İl Başkanı)

Şırnak: Mehmet Yarka

Tekirdağ Büyükşehir: Mestan Özcan

Yalova: Yusuf Ziya Öztabak (AK Parti İl Başkanı)

14 BÜYÜKŞEHİR, 26 İLİN ADAY LİSTESİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıkladı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda partisinin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıkladı.

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİR SALI GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Parti’nin İstanbul, Ankara ve İzmir 2019 Büyükşehir Belediye Başkan adayları ise bugün açıklanacak isimler arasında yer almadı. Üç büyük şehirin belediye başkan adaylarının salı günü açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakı’na olan bağlılığını bugün bir kez daha beyan ettiği için teşekkür ediyorum.”

“Biz de beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biri olarak gördüğümüz Cumhur İttifakı’na bağlılığımızı tekrar beyan ediyoruz.”

“Sayın Bahçeli’ye İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

“Türkiye, Cumhur İttifakı’ndan aldığı güçle çok daha sorumluluk ve büyük mücadelelerden büyük bir başarıyla çıkacaktır.”

“31 Mart seçimlerinde, Cumhur İttifakı karşısında yer alan, Sayın Bahçeli’nin ifadesiyle ‘zillet ittifakı’ karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

“Birileri için ittifaklar seçimle sandıkla sınırlı olabilir. Ülke geleceği için yaptığımız ittifakı gelecek nesillere bırakacağız.”

“Seçim manifestomuzu önümüzdeki ay açıklayacağız. 31 Mart’taki seçimlerde 40 şehirde göstereceğimiz adayları açıklamak için bir aradayız”

“Kandil’den aldıkları icazetle bir araya gelen ittifakı benim milletim sandığa gömecektir.”

“Bu malum ittifakın (Millet İttifakı) içerisinde vatanseverliğe karşı, milliyetperverliğ karşı ne ararsanız var. Hele hele terör örgütünün içinde olduğu böyle bir ittifaktan milli ittifak çıkar mı? Terör örgütünün destek verdiği böyle bir oluşumun içerisinden vatanseverlik çıkar mı?”

“Şimdi yeni bir seçime giriyoruz, 31 Mart 2019 için asıl sloganımız belli ama bunu seçim manifestomuzla birlikte açıklayacağız. Yeni dönemin en önemli özelliği; hizmet belediyeciliğini gönül belediyeciliğiyle daha üstün noktaya taşıyacak olmamızdır.”

“Biz milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk. Biz her şeyden önce kalpleri fethetmenin mücadelesini yürüttük.”

“AK Parti’nin her seçimde oy hedefi, mümkünse yüzde 100’ün desteğini almaktır. Buna ne kadar yaklaşırsak kendimizi o kadar başarılı görürüz.”

“Kibir, büyüklük taslama, millete tepeden bakma, milletle irtibatı koparma hastalığına kapılanların AK Parti çatısı altında yeri olamaz.”

ANTALYA ADAYI KİM OLDU?

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının mevcut başkan Menderes Türel olduğunu açıkladı.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, esnafla bir araya geldiği toplantıda, 24 Kasım Cumartesi gününe kadar Antalya’daki ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını söyledi. Başkan Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının ise Menderes Türel olduğunu açıkladı.

NUMAN KURTULMUŞ’TAN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. TRT Haber’de açıklamalar yapan kurtulmuş şunları söyledi:

İstanbul Ankara gibi birçok Büyükşehirde adayın kim olacağı belli oldu ancak siyasi etik gereği bunu şimdi söylemek doğru olmaz.

“Gönül belediyeciliği” sloganı ile hareket edecek AK Parti, belediye başkan adaylarının başvurularını 5 Kasım’dan itibaren almaya başlandı ve sona erdi.

AK Parti’de aday adaylığı başvurularının sona ermesinin ardından ilk kez elektronik ortamda temayül yoklaması yapıldı. Siyaset, 31 Mart’taki yerel seçimlere odaklanmış durumda. AK Parti’de bugün bir ilk gerçekleşti. Aday adaylığı başvurularının sona ermesinin ardından elektronik ortamda temayül yoklaması yapıldı. AK Parti’de 145 bin teşkilat mensubu 81 ilde elektronik ortamda oy kullandı. Oylamanın sonuçları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi. AK Parti’de 5 Kasım’da başlayan aday adaylığı süreci, 16 Kasım’da son bulmuştu. 7 bin 180 kişi yerel seçimlerde aday olmak için başvurmuştu.

0/5 (0 Reviews)