SON TV

AK Parti’de temayül yoklaması sona erdi! İşte tüm detaylar

Yerel seçimler için 5-16 Kasım'da belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti'de tüm Türkiye'de aynı anda yapılan temayül yoklaması tamamlandı.

AK Parti’de temayül yoklaması sona erdi! İşte tüm detaylar

Gelecek yıl 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için AK Parti’de hazırlıklar sürüyor. Mahalli İdareler Seçimleri için 5-16 Kasım’da belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti’de tüm Türkiye’de aynı anda yapılan temayül yoklaması sona erdi. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “İnşallah 18’inde saat 16.30’da bütün sonuçları ve analizleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız ekrana baktığında bu sonuçları görmüş olacak.” dedi.

AK PARTİ İLK KEZ E-TEMAYÜL YÖNTEMİNİ DENEDİ

Hazırlıklar kapsamında belediye başkanlıkları, il genel ve belediye meclisi aday adaylığı sürecini 5 Kasım’da başlatan AK Parti’de belediye başkanlıkları için aday adaylığı süreci 16 Kasım’da son bulmuştu. Belediye başkanlıkları için 145 bin teşkilat mensubunun katılımıyla bugün temayül yoklaması gerçekleştirildi.

Bu yıl ilk defa “e-temayül” yöntemiyle elektronik ortamda gerçekleştirilmesi dolayısıyla yoklama sonuçları kısa süre içerisinde elde edilebilecek. Toplam 7 bin 180 kişinin belediye başkanı aday adaylığı başvurusunda bulunduğu AK Parti’de il genel ve belediye meclisi üyelikleri için 3 Aralık 2018 Pazartesi saat 19.00’a kadar başvuru yapılabilecek.

SONUÇLAR ERDOĞAN’A GÖNDERİLECEK

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, aday adaylığı sürecinin ilk gününe ilişkin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, temayül yoklamasının 10.00-16.00 arasında yapılacağını ve sistemin kapatılmasının ardından hemen sonuçları elde edeceklerini kaydetti. Yavuz, “Oyunu kullanan herkes bilecek ki sistem kendisi sayıyor bunları, analiz ediyor ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderiyor. İnşallah 18’inde saat 16.30’da bütün sonuçları ve analizleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız ekrana baktığında bu sonuçları görmüş olacak.” diye konuştu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, yerel seçimler için İstanbul’da 455 aday adayının başvurduğunu belirterek “Bu adaylar arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan kişiler de var. Adayların içinde kadınlar, gençler, engelli kardeşlerimiz var.” dedi.

İSTANBUL

AK Parti’de cuma günü sona eren aday adaylığı müracaatının ardından temayül yoklaması yapılmaya başlandı. Bu kapsamda, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında yaklaşık 5 bin 100 kişinin katılımıyla temayül yoklaması yapıldı.

İSTANBUL İÇİN 455 ADAY ADAYI

Teşkilat mensuplarının büyük bir coşkuyla ilçelerinde başkan olarak görmek istedikleri kişi için oy kullandığını ifade eden Şenocak, “Bugün ilk defa yeni bir sistemi hayata geçirdik. Elektronik ortamda temayül yoklaması gerçekleştiriyoruz. Bu yeni sistemde hiçbir aksama yok. Çok güzel işliyor. İnsanlarımız ilçelerinde hangi aday adayına oy vereceklerse çok kısa sürede elektronik sistemde oylarını kullanıyor.” dedi.

5 BİN 100 TEŞKİLAT MENSUBU OY KULLANDI

AK Parti’de adaylık başvurusunun kısa bir süre için uzatıldığını ve geçen cuma 17.00’de sona erdiğini vurgulayan Şenocak, şunları kaydetti:

“Burada oy kullanacak yaklaşık 5 bin 100 teşkilat mensubumuz, aday adayı olmuş kişiler için oylarını kullanacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle inşallah en sonunda Büyükşehir Belediye Başkan adayı, istişareler sonucunda yine aynı şekilde 39 ilçenin başkan adayı belirlenmiş olacak.”

İZMİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “İzmir’de AK Parti çok iddialı bir şekilde seçime hazırlanacak. Milletimizin de teveccühü olursa İzmir’i AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından Halkapınar Spor Salonu’nda yerel seçimlere yönelik temayül yoklaması yapıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kandemir 81 ilde teşkilat temayülüne gittiklerini belirterek teşkilatların kanaatleri, görüşleri ve vicdanlarının çizdiği yönün kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

0/5 (0 Reviews)