SON TV

AK Partili Mustafa Yeneroğlu ‘istifayı verdi”

YSK'nın İstanbul'da seçimlerin tekrar edilmesi kararı sonrası, AK Parti İstanbul Milletevkili Mustafa Yeneroğlu eleştirilerde bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri üzerine Yeneroğlu'nun istifa dilekçesinin kaleme aldığı kaydedildi.

AK Partili Mustafa Yeneroğlu ‘istifayı verdi”

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimiyle ilgili kararı sonrası partisine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmek üzere istifa dilekçesi kaleme aldığı belirtildi.

Yeneroğlu ile ilgili gelişmeleri, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat köşesine taşıdı.

“İstifayı verdi” başlıklı yazıdaki o bölüm:

(AK Parti Genel Merkezi’nde, 10 Mayıs’ta yapılan MKYK toplantısında) Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, “Sayın Gül partimizin kurucularından biri değil yanlış biliniyor. Hatta Cumhurbaşkanlığ’nın ardından partiye üye olmadı. Ahmet Bey ise eski başbakanımız. Onların yaptığı açıklamaları anlıyorum ama partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetimi ve MKYK içerisinden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebiir” dedi.

Salonda kendisini dinleyenler arasında AK Parti İstanbul Miletvekili Mustafa Yeneroğlu da vardı. Yeneroğlu, YSK’nın İstanbul seçimleri kararının ardından Twitter aracılığıyla eleştirilerini sıralamıştı. Mustafa Yeneroğlu’nun MKYK toplantısının ardından moralinin bozuk olduğunu ve toplantı sonrası yapılan iftarada katılmadığını söyleyelim.

Yeneroğlu hafta sonu bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, İstanbul İl Teşkilatı ile MYK üyeleri ile yapılan toplantıda dinledi. Edindiğim bilgilere göre Cumhurbaşkanı benzer eleştirileri o toplantıda da dle getirdi, hatta “Arkamdan iş çevirenler var” diyerek bazı parti yöneticilerinin aleyhinde çalıştığını söyledi.

İşte bu topantıdan sonra Yeneroğlu partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e verdi. Yeneroğlu dilekçeyi verirken, “Sayın Cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim” dedi.

Kaynaklarımdan bu gelişmeleri öğrendikten sonra Mustafa Yeneroğlu’nu aradım. Kelimesine dokunmadan bana söylediklerini aktarıyorum. Sözlerine, “Keyfim yerinde değil, hiçbir siyasi hesap içinde değilim” diyerek başlayan Yeneroğlu, “Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum” dedi.

Sohbetimiz boyunca yurtiçinde ve yurtdışında yaptığı görüşmelerden hareketle, sadece ülkesinin iyiliği için eleştirilerde olmadığının, hiçbir eski siyasetçi ile bağı bulunmadığının, hiçbir siyasi hesap içinde bulunmadığının altını çizdi.

ETİKETLER: