SON TV

AK Partili Yazıcı’dan Melih Gökçek’in MHP’den adaylığı sorusuna flaş yanıt!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP'nin Ankara'da Melih Gökçek'i aday göstereceği iddiaları için, "Biz onu iş olsun diye görevden almadık" ifadesini kullandı.

AK Partili Yazıcı’dan Melih Gökçek’in MHP’den adaylığı sorusuna flaş yanıt!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hayati Yazıcı’ya Melih Gökçek’in MHP’den aday gösterilme düşüncesi soruldu.

MHP’DEN ADAY GÖSTERİLECEĞİ KONUŞULMUŞTU

MHP kaynakları, Mart 2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski belediye başkanı Melih Gökçek’in aday gösterileceğini açıkladı. MHP kaynaklarının yaptığı açıklamada, “Ankara için görüşeceğiz” dedi.

Seçime kendi adaylarıyla girecek olan MHP’de başkan adayı belirleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Mart 2019 seçimlerinde MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melih Gökçek’in adının geçtiği öğrenildi. MHP kaynakları tarafından, “Henüz bir görüşme olmadı, muhtemelen bir teklif götürülecektir” bilgisi verildi.

“BU KONUDA BİRAZ MESAFELİYİM”

Ankara’da MHP’nin adayı olacağı konuşulan Melih Gökçek için sürpriz bir çıkışa imza atan Yazıcı, “Benim gündemimde böyle bir konu yok. Bu konularda biraz mesafeliyim. Onun için görüş bildirmeyeceğim. Sözünü ettiğiniz kişi, bizim partimizde belediye başkanlığı yaptı, görevini bırakması istendi. Gökçek’in görevden alınması iş olsun diye istenmedi. Bunun ötesinde bir yorum yapmayacağım.” ifadesini kullandı.

ÖZHASEKİ: ABARTILACAK BİR ŞEY YOK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de MHP’nin Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstereceği yönündeki iddialara ilişkin, “Ben, Melih beyi aradım, ne olduğunu sordum. O da bana ‘Yapılmış resmi bir teklif yok, ben de okuyunca şaşırdım ama ben AK Parti’liyim’ dedi. Teşekkür ederiz dedik, kapattık. O yüzden çok abartılacak bir şey yok” ifadelerini kullanmıştı.

AHMET HAKAN: KEYFİ YERİNDE

Öte yandan MHP’nin adayı olacağı konuşulan ve yeniden siyaset arenasında adından söz ettirmeye başlayan Melih Gökçek’in keyfinin yerinde olduğun öğrenildi. Gökçek’e yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, kaleme aldığı köşe yazısında “El değmemiş kulis bilgileri… Melih Gökçek’in keyfi yerindeymiş. Melih Gökçek ne diyecek MHP’ye? Gerçekten de MHP’den aday olmayı kabul edebilir mi? Edindiğim bilgiyi açıklıyorum: Yüzde 80 hayır, yüzde 20 evet noktasındaymış. Yani kapıları tamamen kapalı değilmiş Gökçek’in” ifadesini kullandı.

ETİKETLER: