SON TV

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım mı olacak?

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat, Ak Parti'de İstanbul ve Ankara'da belediye başkanlığı için hangi isimlerin öne çıktığını yazdı

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım mı olacak?

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Hande Fırat, yerel seçimlerde iki önemli şehir olan Ankara ve İstanbul için AK Parti’de hangi isimlerin öne çıktığını yazdı. Fırat, AK Parti’nin İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı, Ankara içinse AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi düşündüğünü belirtti. Fırat, “Salı sallanır” başlıklı yazısında şunları ifade etti:

“Ankara sözüdür. Meclis’te grup toplantıları salı günü yapılır ve gündemi sallar. Geçen salı gününü sallayan isim MHP Lideri Devlet Bahçeli idi. O andan itibaren de Cumhur İttifakı yerelde niye olmadı, bundan sonra ne olacak, başka işbirlikleri gündeme gelecek mi soruları Ankara’nın en önemli gündemi.

EN FAZLA İKİ VEKİL BAŞKAN ADAYI OLABİLECEK

İZMİR’DE MAHMUT ÖZGENER ADAY OLABİLİR

Milli ve manevi hassasiyetleri AK Parti’ye uyan, ama AK Partili olmayan bazı isimler de tercih edilebilecek. (İzmir’de İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener gibi) MHP ile tansiyon karşıdan bir hamle gelmedikçe yükseltilmeyecek. Yasa teklifi Meclis’e gönderilecek, geçerse geçecek, geçmezse kararname yöntemine başvurulacak.

İSTANBUL’DA BİNALİ YILDIRIM ANKARA’DA MEHMET ÖZHASEKİ

Gelelim AK Parti kulislerinde Ankara ve İstanbul için konuşulanlara… Edindiğim bilgiye göre İstanbul için ilk sırada Binali Yıldırım var. Üst düzey bir kaynağım “İstanbul’da Binali Yıldırım yoklamalarda birinci çıkıyor, diğer isimler kamuoyunda konuşulan isimler” dedi. Ankara için gündemdeki isim Mehmet Özhaseki. Süleyman Soylu’nun da ismi geçiyor.”