SON TV

Almanya’da silahlı saldırı! 5’i Türk 10 kişi öldü

Almanya'da kanlı gece. Hessen eyaletindeki Hanau kendtinde 2 ayrı nargile kafaya saldırı düzenledi. Gece saatlerinde yapılan saldırılarda 10 kişi hayatını kaybettiği 5 kişinin de yaralandığı bilgisi akatarıldı.

Almanya’da silahlı saldırı! 5’i Türk 10 kişi öldü

Güney Hessen Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, saldırı Heumarkt ve Kurt Schumacher caddeleri üzerindeki iki ayrı yerde gerçekleşti.

Polis, yerel saatle 22.00 sularında gerçekleşen saldırılarla ilgili arka planın henüz bilinmediğini kaydetti. Bu arada, 2 kişi olduğu belirtilen saldırganların yakalanmasına çalışıldığı belirtilerek, olayın görgü tanıklarının polisin 06181 100-123 numaralı telefonunu arayarak bilgi vermeleri de istendi.

“NARGİLE KAFE KONYALI VATANDAŞIMIZA AİT…”

Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay, Almanya’yı sarsan saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Frankfurt yakınlarında bu olay meydana geldi. Eşine az rastlanır bir vahşilikle; önce nargile bara iki kişi gidiyor ve üç kişiyi burada öldürüyor.

Daha sonra bir spor bara orada da 5 kişiyi arka arkaya öldürüyorlar. Daha sonra üçüncü bir yeri basıyorlar ancak ölü yok. Burada basılan mekanlar Türklere ait; nargile kafe Konyalı bir vatandaşımıza ait. Ölen 10 kişiden de 5’inin Türk kökenli olduğu belirtiliyor.

Büyük bir ihtimalle kafe sahipleriyle bir husumet olduğu söyleniyor. Nargile kafe sahibinin oğlunun doğum gününe katılmak için mekandan ayrıldığı ve bu şekilde saldırıdan kurtulduğu bildiriliyor.”

 

0/5 (0 Reviews)