SON TV

Altın fiyatları bu sabah ne kadar oldu? 10 Ekim gram altın, çeyrek altın ve güncel fiyatları

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Piyasalarda yaşanan değişimlerle birlikte altın fiyatlarında da son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. 10 Ekim altın fiyatları bu sabah ne kadar oldu? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını hakkındaki son detaylar burada.

Altın fiyatları bu sabah ne kadar oldu? 10 Ekim gram altın, çeyrek altın ve güncel fiyatları

Toplumun her katmanında aynı derece ile araştırılan konuların başında gelen altın fiyatları hakkındaki tüm detaylı bilgi, değişim ve analizleri haberimizde bulabilirsiniz.Altının toplumsal değerini anlamak için önce kültürel kodlara göz atmak gerekmektedir. İşte ayrıntılı altın fiyatları tablosu…

Altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son dönemde fiyatların artışı veya düşüşü konusunda piyasalarda çok hareketlilik yaşanmasa da dolar ve euro ile doğru orantılı olarak hareket etmesinden dolayı, herhangi bir şekilde döviz kurunda yaşanacak olan artış veya düşüş, altın fiyatlarını da doğrudan etkiliyor.

Altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Toplumsal birliktelik, ortak hafıza kültürü oluşturur. Ülkemizin kültüründe de altın son derece önemlidir. Düğünlerde olmazsa olmaz olan altın alışverişi karşılıklı olduğundan sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı da sağlar. Gelin ve damada düğünlerde altın takılması büyük bir adettir bu durum da hem gram altına hem çeyrek altına olan talebi arttırmaktadır. Düğün mevsimlerinin sonuna geldiğimiz bu günlerde 10 Ekim çeyrek altın fiyatları konusundaki tüm detaylar, gram altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını hakkındaki tüm analizler haberimizde!

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

altın

GRAM ALTIN

Altın fiyatlarındaki yükselişten sonra düğünlerin yeni yıldızı gram altın oldu. Gram altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeler neler? Gram altın fiyatlarına göz atıldığında son durum şu şekilde; 10 Ekim Çarşamba sabahı gram altın 233,20 TL’den alınırken 233,23 TL’den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Kuşkusuz altın fiyatları araştırması yapan vatandaşların büyük bir çoğunluğu bu araştırmaları çeyrek altının fiyatını öğrenmek için yapmaktadır. Ülkemizde en çok yatırım ve birikim yapılan altın türü çeyrek altındır. Aynı şekilde düğünlerde de çeyrek altın en çok tercih edilen altın türleri arasında yer alır. Bu sabah 374,37 TL’den alınan çeyrek altın 383,07 TL’den satılmaktadır.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından sürekli araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu durum ile birlikte yarım altın daha çok düğünlerde yeni evlenen çiftlere armağan edilir. Gelin ve damadın arkadaşları, ailesi tarafından talep edilen yarım altın bu sabah saatlerinde 746,40 TL’den alınırken 766,14 TL’den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın da tıpkı diğer altın türleri gibi birikim amacıyla alınan altın türüdür. Aynı şekilde düğünlerde de hediye takı olarak nitelendirilen tam altın 10 Ekim Çarşamba sabahı 1.051,77 TL’den alınırken 1.077,95 TL’den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında ciddi benzerlikler söz konusudur. Hem Cumhuriyet altını hem de çeyrek altın uzun vadeli birikim aracıdır fakat cumhuriyet altını hem gram hem de fiyat olarak daha pahalı olduğundan daha uzun süre bekletilir. Cumhuriyet altını düğünlerde de armağan olarak takılır. Cumhuriyet altını bu sabah 1.550,00 TL’den alınırken 1.573,00 TL’den satılmaktadır.