SON TV

Altın fiyatları bugün ne kadar? 22 Ekim gram altın, çeyrek altın güncel fiyatları

Altın fiyatları 22 Ekim Pazartesi günü haftaya ne kadarla başladı? İşte 22 Ekim gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını güncel fiyatları..

Altın fiyatları bugün ne kadar? 22 Ekim gram altın, çeyrek altın güncel fiyatları

Dolar ve euroda yaşanan düşüş altın fiyatlarını da etkiledi. Ülkemizde birikim ve yatırım yapan vatandaşların çoğu dolar ve eurodan bağımsız olarak altını da tercih ediyor. Bugün altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 22 Ekim güncel altın fiyatları..

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından gelen satışlarla düşüşe geçti ve 221,9 lira seviyelerinde dengelendi.

Cuma günü, ons altın ve dolar kurunda yatay bir seyir izlenirken, altının gram fiyatı en düşük 220,8 lira ve en yüksek 225,0 lirayı görmesinin ardından günü yüzde 0,2 artışla 222,3 liradan tamamladı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından gelen satışlarla düşüşe geçerken, önceki kapanış seviyesine göre yüzde 0,1 düşüşle 221,9 lira seviyelerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN ve CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 364 lira, Cumhuriyet altını da 1.486 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Piyasalarda yarım altın ise 726 liradan satışa sunuluyor.

Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı da önceki kapanış seviyesinin hemen altında 1.226,6 dolardan alıcı buluyor.

Uzmanlar, altının gram fiyatının geçen hafta yüzde 3,3 değer kaybettiğini, bu gelişmede dolar/TL’deki düşüşün etkili olduğunu ifade etti.

Bu hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararları fiyatların yönünde belirleyici olacak.