SON TV

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Nisan 2019 gram altın ve çeyrek altın fiyatları

Altın fiyatları güne yatay seyirde başladı. Dolardaki artış ile hızle yükselen altın fiyatlarındaki yükseliş durdu. Peki çeyrek altın ve gram altın bugün ne kadar oldu? İşte 30 Nisan 2019 gram altın, çeyrek altın, tam altın fiyatları...

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Nisan 2019 gram altın ve çeyrek altın fiyatları

Nisan ayında yükselen altın fiyatları ayın son günü olan 30 Nisan’a durgun başladı. Gram altın bugüne 245,85 lira seviyesinden başladı. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte güncel altın fiyatları…

Altın bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları bugüne nasıl başladı? Çin’de beklentilerin altında gelen imalat PMI verisinin Asya borsalarını aşağı çekmesiyle altın fiyatları yükseldi. Yatırımcılar faiz oranı görünümüne ilişkin ipuçları için günün ilerleyen saatlerinde başlayacak Fed’in iki günlük para politikası toplantısını bekliyorlar. Spot altının ons fiyatı yüzde 0.3 artışla 1,283.69 dolara yükseldi. İşte 30 Nisan Salı altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI 30 NİSAN 2019

GRAM ALTIN NE KADAR?
ALIŞ: 245,93 TL
SATIŞ: 245,98 TL

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
ALIŞ: 390,16 TL
SATIŞ: 399,03 TL

YARIM ALTIN NE KADAR?
ALIŞ: 777,89 TL
SATIŞ: 798,06 TL

CUMHURİYET ALTIN NE KADAR?
ALIŞ: 1.616,00 TL
SATIŞ: 1.640,00 TL

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 245,9 lira seviyesinde dengelendi.

Dün dolar kurundaki değer kazançlarına karşın ons altındaki gerilemenin etkisiyle negatif bir seyir izleyen gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,32 azalışla 244,7 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,49 primle 245,9 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 401 lira, Cumhuriyet altını 1.642 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,17 primle 1.282,3 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, ABD-Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerinden olumlu açıklamaların gelmesinin altının ons fiyatında, dolar kurunun yatay seyretmenin de altının gram fiyatındaki yükselişleri sınırladığını kaydetti.

100 TL YATIRIM ARAÇLARINDA NE KAZANDIRDI?

Uzmanlar, teknik açıdan ons altının 1.278-1.288 dolar aralığında işlem görmesini beklediklerini bildirdi.

Altının gram fiyatının 247 lira seviyesini yukarı yönlü kırma çabasında olduğunu ifade eden uzmanlar, “Biz, düşüşlerin sınırlı kalacağı yönündeki beklentimizi sürdürüyoruz. Dolar kurunun, altının gram fiyatındaki yönü belirlemede etkili olacağını düşünüyoruz. Bugün altının gram fiyatının 244 -247 lira aralığında işlem gerçekleştirmesini bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanacak Enflasyon Raporu ve Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, yurt dışında Euro Bölgesi’nde büyüme ve ABD’de tüketici güven endeksi başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini söyledi.

ALTIN KAZANCINI KORUDU

Altın fiyatları, ABD merkez bankası Fed’in faiz indirimine gitmek için zemin hazırlamaya yönelebileceği sprkülasyonunun güçlendiği bir ortamda, yatırımcıların dikkatlerini bu haftaki Fed toplantısı öncesi karışık gelen ABD 1. çeyrek büyüme verisine çevirmesi ile birlikte, son yedi haftanın en büyük yükselişini gerçekleştirmesinin ardından bu kazancını korudu.

ABD’de Cuma günü açıklanan 1. çeyrek gayrı safi yurtiçi hasıla (GSYH) verisi yıllıklandırılmış bazda yüzde 3.2 arttı. Bu oran Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tümünün tahminlerinden yukarıda çıktı, ancak bu artış stoklar ve dış ticaretteki artıştan kaynaklandı. Bu iki kalem oldukça volatil seyreder ve yakın bir zamanda büyüme üzerinde baskı oluşturabilir. Fed yetkililerinin, 30 Nisan-1 Mayıs toplantısında, faizi sabit tutarken görünüme dikkat çekmesi bekleniyor.

ETİKETLER: