SON TV

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Gram altın fiyatı haftanın kapanış gününe kısa bir süre kala piyasada işlem yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Yeni haftaya yükseliş trendi ile başlayan gram altın önceki haftayı yatay seviyede kapatmıştı. Peki, altın fiyatları bugün ne kadar ve çeyrek altın kaç TL’den işlem görüyor?

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları 9 Mayıs 2019 Perşembe günü Kapalıçarşı ve diğer platformlarda işlem yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Döviz kurları ile birlikte paralel olarak yukarı yönlü hareketliliğin yaşandığı altının bu haftaki durumu ise kapanış gününde netleşecek.

İşte Bigpara’dan alınan güncel rakamlara göre piyasalardaki son fiyatlar…

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Altının gram fiyatı 9 Mayıs 2019 günü 254 TL’den işlem görüyor. Aynı dakikalarda ons altının fiyatı ise 1.281 dolar seviyelerinde bulunuyor.

ÇEYREK ALTIN KAÇ TL?

Piyasalarda işlem yapmak isteyen kişiler içinse çeyrek altının alış fiyatı 407 TL iken satış fiyatı ise 417 TL olarak belirlendi. Yatırım yapanların en çok tercih ettiği ürünlerden olan cumhuriyet altını ise 1.693 TL’den alınıp 1.718 TL’den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın da vatandaşlar tarafından araştırılan altın çeşitleri arasındadır. Yarım altın bugün 812,94 TL’den alınırken 834,00 TL’den satılıyor. Yarım altın genelde yatırım amacıyla satın alınır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları konusunda yaşanan son gelişmelerden sonra bugün tam altın 1.636,34 TL’den alınırken 1.668,09 TL’den satılıyor. Tam altın da tıpkı yarım altın gibi uzun vadeli birikim aracıdır.

Öte yandan cuma günü piyasaların kapanmasıyla birlikte altının haftalık bazdaki durumu ortaya çıkmış olacak.

ETİKETLER: