SON TV

Altın fiyatları ne kadar oldu? Gram- çeyrek altın ve dolar bugün ne kadar?

Merkez Bankası’nın bugünkü toplantısı öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de altın fiyatları ve dolar kuru oldu. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başladı. Dolar kurunda da hareketlenmeler var. Peki, altın fiyatları ve dolar kuru fiyatı bugün en son ne kadar oldu? İşte 25 Ekim dolar,eruro ve güncel altın fiyatları..

Altın fiyatları ne kadar oldu? Gram- çeyrek altın ve dolar bugün ne kadar?

Merkez Bankası’nın bugün toplantısı öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de altın fiyatları ve dolar kuru oldu. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başladı. Dün küresel piyasalarda dolara olan talebin artmasına paralel 5,7760’ı gören dolar kurunda da hareketlenmeler var. Peki, altın fiyatları ve dolar – euro kuru bugün en son ne kadar oldu?

DOLAR KURU BUGÜN NE KADAR?

Piyasalarda dolar kuru bugün 5,70 bandında seyrediyor.

EURO NEKADAR?

Euro kuru ise TL bazında 6,50’nin üzerinde alıcı buluyor.

ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 227,4 lira seviyelerinde dengelendi. Dün, dolar kurundaki değer kayıplarına paralel 223,9 liraya kadar gerileyen gram altın günü önceki kapanışa göre yüzde 0,56 azalışla 226,0 liradan tamamladı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 10.05 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,44 primle 227,4 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 371 lira, piyasalarda ise 373 liradan satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI

Cumhuriyet altını da 1.521 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı da şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 1.236 dolardan işlem görüyor.

MERKEZ BANKASININ FAİZ KARARI İÇİN KRİTİK GÜN BUGÜN

Uzmanlar, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararlarının takip edileceğini bildirdi.

Merkez Bankası’nın TL’deki değer kayıplarının bir süredir durması ve bankanın son dönemde gerçekleştirdiği kuvvetli sıkılaştırmanın etkinin görülmesi nedeniyle politika faizini yüzde 24’te sabit tutması bekleniyor.

İtalya bütçesi ve Brexit süreci, küresel risk iştahı üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, dün yaklaşık 1,5 ayın en düşük seviyesi olan 1,1367’ye gerileyen euro/dolar paritesi bugün yüzde 0,24 artışla 1,1419 seviyesinde yer alıyor. Dolar endeksi ise yüzde 0,2 azalışla 96,23 seviyesinde bulunuyor.

Dolar/TL’de teknik açıdan 5,67’nin destek konumunda bulunduğunu ve bu seviyenin aşağı kırılması durumunda düşüşün ivmeleneceğini tahmin eden uzmanlar, 5,80-5,85 seviyelerinin ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ETİKETLER: