SON TV

Amazon, Alexa için Türkiye’den çalışacak yazılım mühendisi arıyor

Amazon, Türkiye’den çalışacak, Alexa’nın yerelleştirilmesinde görev alacak yazılım geliştirme mühendisi arıyor

Amazon, Alexa için Türkiye’den çalışacak yazılım mühendisi arıyor

Amazon, yapay zeka destekli akıllı asistanı Alexa ve Echo başta olmak üzere Amazon Prime, Fire TV ve Dash gibi ürün servislerini yerelleştirip, Türkiye’de de sunmak için çalışmalara başladı. Şirket, yapay zeka destekli sanal asistanı Alexa için Türkiye’den çalışacak yazılım geliştirme mühendisi arıyor.

Türkiye’de geçen ay resmi olarak hizmet vermeye başlayan ABD’li e-ticaret devi Amazon, ürün ve servislerini çeşitlendirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Dünyada sadece e-ticaret alanında değil, yapay zeka destekli akıllı asistanı Alexa ve Echo başta olmak üzere Amazon Prime, Fire TV ve Dash gibi yenilikçi ürünleriyle de bilinen Amazon, bu ürün ve servislerini yerelleştirip, Türkiye’de de sunmak için önemli bir adım attı.

Şirket, bu kapsamda yapay zeka destekli sanal asistanı Alexa için Türkiye’den çalışacak yazılım geliştirme mühendisi arıyor. Amazon’un resmi sitesinde (amazon.jobs) yayınlanan iş ilanına göre İstanbul’daki Amazon’un Türkiye biriminde çalışacak olan kişi, Alexa’nın yerelleştirilmesinde görev alacak.

“Makine Öğrenimi alanında çalışan Alexa Entertainment (Müzik, Video, Kitaplar, Podcast) için otomatik konuşma tanıma ve doğal dil anlama (NLU) mühendislik çözümleri sunmak ister misiniz?” denilen ilana göre Amazon, İstanbul’un hem Avrupa hem de Asya yakasında oturan adaylar değerlendirmeye tabi tutulacak.

AMAÇ ÜRÜNLERİ DAHA AKILLI HALE GETİRMEK

Amazon’un iş ilanında Alexa Entertainment ekibinin kullanıcıların konuşma dillerine odaklanarak, Alexa başta olmak üzere Amazon Echo, Echo Show ve Fire TV gibi ürünleri daha akıllı hale getirmek için çalıştığına dikkat çekildi.

Bilgisayar bilimleri veya eşdeğeri bir alanda lisans derecesine sahip olma şartı aranan ilanda adaylardan istenen diğer özellikler ise şöyle sıralandı: En az 3 yıllık tecrübe, en az bir nesne yönelimli programlama diline (Java, Python, C/C ++ gibi) hakimiyet, makine öğrenimi, büyük veri, ya da büyük ölçekli dağıtılmış sistemler alanında ticari online hizmet deneyimi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: