SON TV

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı ilk kez konuştu

Hakimler ve Savcılar Kurulu’na ihbar dilekçesi gönderen İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, ihbar mektubunun ardından ilk kez SONTV’ye konuştu. Uzlaştırma Ödül Töreni’ne katılan ve ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uçar, dilekçenin kurula ulaştıktan sonra Başmüfettiş görevlendirmesi yapıldığını hatırlattı ve 3 müfettişin çalışmalarına başladığını kaydetti. Uçar, “Dilekçeyi neden şimdi verdiniz?” sorusuna ise, Çünkü olan şeyleri yeni tespit ettik” cevabını verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı ilk kez konuştu

Hakimler ve Savcılar Kurulu’na ihbar dilekçesi gönderen İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, ihbar mektubunun ardından ilk kez basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başsavcı Uçar, Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen Uzlaştırma Ödül Töreni’ne katıldı. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uçar, “Dilekçemiz kurulumuza ulaştı. Bunun üzerine başmüfettiş görevlendirildi. 3 müfettiş çalışmaya başladılar. Söyleyeceklerim bundan ibaret. Zaten yazdığım yazı da her şey açık” dedi.
“Mektubu neden şimdi yazdınız?” sorusuna karşılık Uçar, “Çünkü yeni tespit ettik olan şeyleri. Çok ayrıntılı açıklama yapmam doğru olmaz ama dilekçede ayrıntılı yazıyor” cevabını verdi.

Ödül töreninde uzlaştırmada en çok başarı oranı yakalayan uzlaştırmacılar ile Cumhuriyet Başsavcılıklarına ödül verildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına ödülü Başsavcı İsmail Uçar aldı. Uçar’a plaketini Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Niyazi Acar takdim etti.