SON TV

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme tarihleri açıklandı

Anadolu Üniversitesi'nin, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri için kayıt yenileme tarihleri ve kayıt kılavuzu açıklandı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme tarihleri açıklandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde okuyan öğrenciler için kayıt yenileme takvimi belirlendi.

İki aşamalı kayıt yenileme işlemi, ders seçimi (Ekle-sil) ve kayıt yenileme ücretinin ödenmesiyle tamamlanıyor. Öğrenciler ödeme yapmadan önce, sisteme giriş yaparak ders seçimi yapacak, sonra kayıt ücreti yatıracak.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Anadolu Üniversitesi’nin yayımladığı takvime göre, kayıt yenileme işlemleri 5-15 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

AÖF kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirirken aşağıdaki adımların sırasıyla uygulanması gerekiyor.

1- Ders seçimi.
2- Ücret ödenmesi.
3- Otomasyondan kaydını kontrol edilmesi.
4- eKampüs’ten ders kitaplarına erişim.

Online gerçekleşen kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim 2020 saat 09:00’da başlayarak 15 Ekim 2020 saat 17:00’de son bulacak.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI

Yapılan açıklamaya göre; ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.

Bahar döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Kayıt yenileme;

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi kayıt yenileme ödemeleriyle ilgili yayınladığı kılavuza göre,

Kayıt yeniletecek öğrenciler, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince; sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit 285 Türk lirası, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit 405 Türk lirası ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit 305 Türk lirası olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

Uygulama dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin uygulama dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir uygulama dersi için 80 Türk lirası ilave edilecektir. Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin laboratuvar dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir laboratuvar dersi için 120 Türk lirası ilave edilecektir.