SON TV

Ankara beyaza büründü! Ankara hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kar yağışı uyarısı akşam saatlerde Ankara'da kendini gösterdi. Ankara'da etkili olan kuvvetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle hafta boyunca sıcaklıkların sıfırın altında olması öngörülüyor. Kar yağışı ne kadar devam edecek? Ankara'nın ilçelerinde hava durumu ve Ankara için haftalık hava durumu tahmini...

Ankara beyaza büründü! Ankara hava durumu
  • Yaşam
  • 26 Aralık 2018 14:39

Ankara’da hava sıcaklığının iyice düşmesiyle dün sabah saatlerinde başlayan yağmur, akşama doğru kendisini kara çevirdi. Özellikle şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Sabah saatlerinde ise yollarda buzlanma olması uyarısı yapıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklentisi nedeniyle kentte bugün eğitime ara verildiğini bildirdi. Peki Ankara’da etkili olan kar yağışı ne kadar sürecek? İşte Ankara ilçelerinde hava durumu ve haftalık hava durumu raporu…

ANKARA’DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

Ankara’da Yağışların hafta ortasına kadar etkili olması bekleniyor. Kar yağışının ardından Ankara’da hava sıcaklıklarının uzun bir süre gündüzleri dahi sıfır derecenin altında olacağı öngörülüyor.

Ankara Valiliği de don ve buzlanma konusuna ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama özellikle vatandaşların tedbir almaları gerektiği vurgulandı.

Sıcaklıkların Çarşamba -5/-2,
Perşembe -11/-7,
Cuma -9/-4,
Cumartesi -8/-4 santigrat derecelerde seyredeceği ifade edildi.

ANKARA’DA OKULLARA KAR TATİLİ

Ankara Valisi Vasip Şahin, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklentisi nedeniyle kentte yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Ankara’da dün gece etkili olan kar yağışının hava durumu raporuna göre; 29 Aralık Cumartesi, 31 Aralık Pazartesi ve 2 Ocak Çarşamba günleri etkisini sürdürmesi bekleniyor.

ANKARA’NIN İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

ANKARA HAFTALIK HAVA DURUMU

ETİKETLER: