SON TV

Ankara Emniyetinde tuhaf atama

Ankara İl Emniyet Müdürü Engin Dinç’in, A takımında görev verdiği Emniyet Müdür Yardımcısı gündeme bomba gibi düştü. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığına atanan Yılmaz Tümer’in 4. Sınıf Emniyet Müdürü olan ağabeyi Mustafa Tümüklü ile diğeri de polis memuru olan ağabeyi Baki Tümüklü’nün 2018 yılında FETÖ/PDY iltisakından dolayı meslekten ihraç edildikleri belirlendi. Yılmaz Tümer’in iki ağabeyinin ihraç olduktan sonra soyadını değiştirdiği iddia edildi.

Ankara Emniyetinde tuhaf atama

Konya İl Emniyet Müdürlüğünden Ankara Emniyet Müdürlüğüne atanan Engin Dinç, il içi atamalar kapsamında 24 İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 25 İlçe Emniyet Müdürü, 38 Şube Müdürünü belirledi. Dinç’in görev verdiği Emniyet Müdür Yardımcılarından birinin soyismini değiştirdiği ortaya çıktı.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜN İKİ AĞABEYİ FETÖ’DEN İHRAÇ
Ankara Emniyetinde konuşulan isim; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz Tümer oldu. Yılmaz Tümer’in ağabeyi Mustafa Tümüklü’nün Ankara Emniyet Müdürlüğü emrinde 4. Sınıf Emniyet Müdürü iken FETÖ/PDY iltisakından dolayı 2018 yılında 701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildiği, örgütsel yapı içerisinde B4 (FETÖ mensubu) olarak kodlandığı şeklinde bilgiler bulunduğu ve bundan hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi. Mustafa Tümüklü’nün ihraç olmadan önce Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı görevinde olduğu ortaya çıktı.

POLİS MEMURU AĞABEYİ’DE FETÖ’DEN İHRAÇ
Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz Tümer’in bir diğer ağabeyi Baki Tümüklü’nün Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde Polis Memuru iken FETÖ/PDY iltisakından dolayı 2018 yılında 701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildiği belirlendi. Baki Tümük ise; Emniyet Genel Müdürlüğü Tanık Koruma Dairesi Başkanlığı’nda görev yaptığı öğrenildi. Yılmaz Tümer’in iki ağabeyinin ihraç olduktan sonra soyadını değiştirdiği iddia edildi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ÖNCE İSTİHBARAT ŞUBEDE ÇALIŞMIŞ

Yılmaz Tümer’in FETÖ’nün hain darbe girişimi öncesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde İstihbarat Şube Müdür yardımcısı olarak görev yaptığı öğrenildi. O dönem Ankara İstihbarat Şube Müdürü’nün ise Cihangir Ulusoy olduğu öğrenildi.