SON TV

Ankara’da hava sıcaklığı düşüyor (Ankara hava durumu raporu 5 günlük)

İstanbul’da ve Ankara’da sıcaklık değerleri bugün düşüyor. Meteoroloji’den alınan 7 Aralık hava durumu verilerine göre yurdun genelinde kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. Kar yağışlarının gece saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli şekilde devam ederek Ankara'da 8-15 santimetre örtü bırakacağı belirtildi. Peki Ankara'da hava durumu nasıl olacak? Kar yağışı kaç gün sürecek? İşte Ankara için 5 günlük hava durumu...

Ankara’da hava sıcaklığı düşüyor (Ankara hava durumu raporu 5 günlük)

Ankara’da dün başlayan kar yağışı hafta sonuna kadar belli ilçelerde aralıklarla sürecek. Cumartesi tekrar başlayacak olan kar yağışı önümüzdeki hafta pazartesi de devam edecek.

Meteoroloji’den alınan Ankara hava durumu verilerine göre gün boyunca Ankara’da hafif şekilde devam etmesi beklenen kar yağışı, gece saatlerinden sonra etkisini arttıracak. 5 günlük hava durumu raporuna göre; Ankara’da aralıklarla devam edecek olan kar yağışı 8 Ocak Salı ve 10 Ocak Perşembe günleri de etkisini sürdürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu duyurusuna göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Ankara’da başlaması beklenen kar yağışlarının gece saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli şekilde devam ederek 8-15 santimetre örtü bırakacağı belirtildi. Ankara için 5 günlük hava durumu raporu…

BUZLANMA VE DON UYARISI

Bugün Ankara il genelinde kuvvetli buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Aralık sıcaklık verilerini açıkladı. 7 Aralık’a dair iki uyarıda bulunan kurum; yoğun kar yağışı, buzlanma ve donun devam edeceğini duyurdu. Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Bugün Hakkari ve Şırnak’ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır’ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş’un batısı ile Elazığ’ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması bekleniyor.

ANKARA °C, -2°C
Çok bulutlu ve bu sabah saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinden itibaren il geneli kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

TÜM İLLER İÇİN HARİTALI HAVA DURUMU (5 GÜNLÜK)

ETİKETLER: