SON TV

Ankara’da sokak ortasında zehirlendiler! Batıkent’te köpek zehirleme skandalı

Ankara Batıkent'te köpek zehirleme skandalı. Çok sayıda köpek Ankara Batıken'te zehirlendi. Batıkent'e bağlı Turgut Özal Mahallesi'nde çok sayıda köpeğin zehirlendiği ihbarı üzerine belediye ekipleri olay yerine gitti. Yapılan incelemede 13 köpeğin yedikleri tavuk etinden zehirlendiği belirlendi.

Ankara’da sokak ortasında zehirlendiler! Batıkent’te köpek zehirleme skandalı

Ankara Batıkent’te sokakta çok sayıda köpek zehirli yiyeceklerle tuzağa çekilerek zehirlendi. İşte skandal sonrasında yaşananlar…

MANSUR YAVAŞ TALİMAT VERDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Oğuzhan Yücel, gazetecilere açıklamasında, konunun sosyal medyada duyulmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla bölgeye intikal ettiklerini söyledi.

BİRKAÇ SANİYE İÇİNDE ÖLDÜLER

Hayvansever Ali Şahan, “Hayvanlar, ağzından köpükler çıkartıp birkaç saniye içinde olduğu yere yığıldı ve öldü. Biz bunları bırakan aracı sitelerin güvenlik kameralarından bizzat gördük. Burada yaşanan olay insanları tedirgin etti. Bunlar bulunsun.” diye konuştu.

BEYAZ ARAÇLA GELİP TUZAKLADILAR

Öte yandan görgü tanıkları da beyaz bir araçtan kişi veya kişilerce zehirli tavuk eti ve benzeri ürünlerin olay yerine bırakıldığını iddia etti.

Büyükşehir ve Yenimahalle belediye ekiplerinin olay yerinde çalışması sürüyor. Ayrıca, olay yerine gelen yaklaşık 200 hayvansever araziye bırakılan zehirli tavuk eti parçalarını toplayıp ekiplere teslim etti.

“SORUMULARI BULACAĞIZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, olaya ilişkin twitter hesabından, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir.” paylaşımında bulundu.

ETİKETLER: