SON TV

Ankara’da yaşanan hızlı tren kazasında 3 gözaltı

Ankara'daki hızlı tren kazasıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. 3 kişi gözaltına alınırken şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Ankara’da yaşanan hızlı tren kazasında 3 gözaltı

Ankara’daki hızlı tren kazasıyla ilgili son dakika gelişmesi! Adliyeye sevk edildiler. Ankara’da 9 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 TCDD personeli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

Ankara – Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda yol kontrolüyle görevli kılavuz tren ile çarpışmıştı. Kazada 3’ü makinist 9 vatandaşın hayatını kaybetmiş 47 kişi yaralanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise kazayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Son dakika... Ankarada Yüksek Hızlı Tren kazası: 7 kişi hayatını kaybetti, 46 yaralı var

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Umudumuz daha fazla ölü sayısının olmaması. Ekiplerimiz çalışıyor. Çalışmalar bitince kesin rakamları paylaşacağız. Kazanın nedeni ile ilgili teknik inceleme devam ediyor” demişti.

10 KİLOMETRE SONRA KAZA YAPTI

Uzmanlar, kazanın YHT’nin Ankara Garından hareket etmesinin ardından 10 kilometre sonra Marşandiz Tren İstasyonu’na geldiğinde bu kazayı yaptığına dikkati çekerken, duracağı durağa ise yine yaklaşık 9 kilometre mesafede olduğu için trenin saatlik 250 kilometre hıza ulaşmasının mümkün olmadığı, bu kazayı henüz 90-100 kilometre hıza ulaştığında yapmış olabileceğini belirtti.

Kazada Konya Medicana Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Doktoru Uzm. Dr. Tahsin Ertaş ile TÜBİTAK Tarafından Konya Bilim Merkezi’nde yapılacak “Bilim Cafe” programına katılmak üzere Konya’ya gelen Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak’ın da yaşamını yitirdiği öğrenilmişti.

ETİKETLER: