SON TV

HSK kararnamesiyle ilgili yeni kulisler.. İşte değişmesi beklenen iller

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen 2 ilin başsavcısıyla ilgili kulislerde konuşulan bilgilere ulaştı. İşte değişmesi beklenen ve yeni göreve gelecek o isimler ilk kez SONTV’de..

HSK kararnamesiyle ilgili yeni kulisler.. İşte değişmesi beklenen iller

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin kulisleri Türkiye’de ilk kez  SONTV duyurmaya devam ediyor.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK
Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

İŞTE KULİSLERDEKİ 3 İSİM DAHA
SONTV kulislerde konuşulan 3 isme daha ulaştı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına getirilecek ismin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zafer Koç olduğu yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Yakup Ali Kahveci’nin de Koç ile birlikte Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekiliği görevine getirileceği kulislerde konuşuluyor. Öte yandan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü’nün ise Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

ZAFER KOÇ