SON TV

Arda Turan ve Berkay adliyeye geldi

Emirgan'da bir gece kulübünde çıkan tartışmada şarkıcı Berkay'a kafa atarak burnunu kıran, daha sonra gittiği hastanede silah çekip ateş açan futbolcu Arda Turan adliyeye geldi.

Arda Turan ve Berkay adliyeye geldi

3 ay önce şarkıcı Berkay Şahin’le kavga ederek burnunu kıran daha sonra ruhsatsız silahıyla hastaneye giden Arda Turan, sabah erken saatlerinde avukatıyla İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne geldi.

3 ay önce Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin, Emirgan’da gittikleri eğlence mekanında kavga etmişti.

Arda’nın Berkay’ın karısı Özlem Ada Şahin’e sarkıntılık ettiği iddiasıyla çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, futbolcu şarkıcının burnunu kırmıştı.

Kavga sonrası Arda Turan, belindeki tabancayla Berkay’ın tedavi gördüğü hastaneye gitmişti.

TABANCAYLA HASTANEYE GİTMİŞTİ

İkili arasında yaşanan kavga sonrası Arda Turan, belindeki tabancayla Berkay’ın tedavi gördüğü hastaneye gitmişti. Görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte Arda Turan’a tepkiler artarken Berkay geri adım atmamış ve yaşanan olaya ilişkin iddianame, İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

İLK DURUŞMA BUGÜN

İlk duruşmanın 30 Ocak 2019’da görülmesine karar veren mahkeme; futbolcunun, ‘cinsel taciz’, ‘kasten yaralama’, ‘Korku, kaygı veya panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme’, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından 12,5 yıla, Berkay Şahin’in ise 2 yıla kadar hapsini istemişti.

Yaşanan arbede sırasında Berkay’ın burnunun kırıldığı, sonrasında Berkay’ın yattığı hastaneye silahla giden Turan’ın görüntüleri de ortaya çıkmıştı. Gelişmelerin ardından Turan’a taciz, kasten yaralama, silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurma suçlarından dava açıldı.

Davanın ilk duruşması İstanbul-Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda yapılacak. Bugün 32. yaş günü olan Turan ve Berkay avukatları ile birlikte davaya katılacak.

Arda Turan, Berkay kavgasının ilk duruşması Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda yapılacak. Bugün aynı zamanda Turan’ın 32. yaş günü olma özelliği taşıyor.

BURAK YILMAZ İLE KUTLAMA

Öte yandan Beşiktaş’a transfer olarak İstanbul’a dönen Burak Yılmaz, Arda Turan ile doğum günü pastalı emoji paylaştı.