SON TV

ATA AÖF 2018 kayıt işlemleri ve YKS ek yerleştirme işlemleri başladı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF için 2018 YKS'de ek yerleştirme duyurusu yayımlandı. Ata-Aöf 2018 YKS ek yerleştirme işlemleri nasıl yapılır?

ATA AÖF 2018 kayıt işlemleri ve YKS ek yerleştirme işlemleri başladı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA-AÖF için 2018 YKS’de ek yerleştirme duyurusu yayımlandı. Ata-Aöf 2018 YKS ek yerleştirme işlemleri nasıl yapılır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Kayıt İşlemlerinin nasıl yapılacağına dair duyuru ve tarihler yayımlandı.

2 ŞEKİLDE KAYIT YAPILABİLİR

ATA-AÖF’den yapılan duyuruda 2018 YKS ek yerleştirme ile önlisans ve lisans programları için yerleşen adaylar iki şekilde kayıt yapabilecekler.Online veya ATA-AÖF’ye doğrudan başvuru yaparak kayıt yapılabilir.

MATERYAL ÜCRETİ YATIRILACAK

Online kayıtlar 1-5 Ekim 2018 tarihlerinde olacak. Online kayıtlarda bu tarihler arasında materyal ücreti yatırılması gerekiyor. Kayıt belgesini elden veya posta yolu ile ATA-AÖF’ye ulaştırılması gerekiyor. Kayıt işleminin son aşamasında tüm öğrencilere kısa mesajla bilgi verilecek.

ORTAÖĞRETİMDEN MEZUN OLMAYANLAR İÇİN KAYITLAR NASIL OLACAK?

ATA-AÖF’ye 2018 YKS sonucu ek yerleştirme ile yerleşenler, öğrenim gördüğü liseden mezun olabilmek için tek ders veya bütünleme sınavına girmiş ancak sonucu henüz ilan edilmemiş olanların geçici kayıt yapılabilecek. Kesin kayıt için evrakların 31 Aralık 2018 tarihine kadar fakülteye ulaştırması gerekiyor.

ATA-AÖF 2018 YKS EK YERLEŞTİRME SONUCU DERS KAYDI NASIL OLACAK?

Kesin kayıt yapan 1. Sınıf öğrencileri için ders kayıtları fakülte tarafından yapılacak. Ders alma takvimi içerisinde materyal ücreti yatırıp ders kaydı yapamayanlar ders kayıtları 30 krediye kadar ATA-AÖF tarafından atanacaktır. Gerekli belgeler ve duyuru için TIKLAYINIZ.