SON TV

Atalay Filiz Erenköy’e sevk edildi

Atalay Filiz’in başka kişilere ait kimlikler üzerinde sahtecilik yapmakla suçlandığı davada mahkeme, Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verdi. Hastanenin verdiği rapor, Filiz’in, ceza ehliyetinin olup olmadığını ortaya koyacak.

Atalay Filiz Erenköy’e sevk edildi

Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı ve Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova’yı öldürmekle suçlanan Atalay Filiz’in başka kişilere ait kimlikler üzerinde sahtecilik yapmakla suçlandığı dava İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görüldü. Duruşma öncesi avukatı,  Filiz’in tam teşekküllü bir akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilmesini talep etmişti. Daha önce avukatın taleplerini  reddeden mahkeme bu defa talebi kabul etti.

CEZA EHLİYETİNİN OLUP OLMADIĞI ORTAYA ÇIKACAK

Mahkeme, Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verdi. Bu hastanede çıkacak rapor, Filiz’in, ceza ehliyetinin olup olmadığını ortaya koyacak.

RAPOR, FİLİZ’İN YARGILANDIĞI DİĞER DOSYALARI DA ETKİLEYEBİLİR

Mahkemenin kararını değerlendiren Atalay Filiz’in avukatı Merve Uçanok, “Atalay Filiz’in üzerine atılı resmi belgede sahtecilik suçu kapsamında suç tarihi itibariyle cezai ehliyetinin olup olmadığı değerlendirilmek üzere Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevki gerçekleştirilecek. Filiz ile ilgili dava dosyasına sunduğumuz sağlık raporları, reçeteler, tomografi sonucu vb. deliller ile detaylı olarak anlattığımız psikolojik geçmişinin bu rapor hazırlanırken dikkate alınmasını özellikle talep ettik.

Hastanece düzenlenecek raporun kapsamı yalnızca resmi belgede sahtecilik suçu ile ilgili olacak. Ancak sanığın bu suç kapsamında cezai ehliyetinin yerinde olmadığı ile ilgili bir rapor çıkarsa; bu raporun, yargılandığı diğer dosyaları da etkilemesi mümkün” dedi.

ÖLDÜRÜLEN GÖKTÜĞ DEMİRARSLAN’IN FİLİZ’E GÖNDERDİĞİ MAİL ORTAYA ÇIKTI

Dava dosyasına sunulan dilekçede, önemli bir ayrıntı da yer aldı. Dilekçede, Atalay Filiz tarafından öldürülen Göktuğ Demirarslan, Filiz’e gönderdiği bir e-posta mesajına yer verildi. Söz konusu e-posta’nın tarihi 6 Ocak 2012. Gece 03.29’da atılan e-posta’da şöyle deniyor: Sen nasıl bir ruh hastasısın ki benim videomu filan çekmişsin ve o ara hiçbir problemimiz yoktu. Senin işin gücün yok mu? Ayrıca böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyorsun. Sana bir abi tavsiyesi, git en yakın akıl hastanesine kendini bir göster. Ciddi akıl sorunların var. Senin, hani yaptıkların normal bir insanın aklından geçecek şeyler değil. Senin gibi bir ruh hastasından her şey beklenir. Eğer ki bir daha bizi rahatsız edecek olursan seninle uğraşırım.”