SON TV

Bahar Kalkanı Harekatı’nda yaralanan asker, 43 gün sonra şehit düştü

Bahar Kalkanı Harekatı'nda 43 önce yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt, tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bahar Kalkanı Harekatı’nda yaralanan asker, 43 gün sonra şehit düştü

Suriye’nin idlib bölgesinde devam eden Bahar Kalkanı Harekatı’nda 26 Nisan 2020’de teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonucu yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün şehit oldu.

43 GÜN SONRA ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Bakan Hulusi Akar’ın taziye mesajı yayınlandı:

“Silah arkadaşımız, 26 Nisan 2020 tarihinde İdlib bölgesinde teröristlerce yapılan saldırı neticesinde yaralanmış, kaldırıldığı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 7 Haziran 2020 tariihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize baş sağlığı ve sabır dilerim.”

Ankara’dan Tokat’a askeri uçakla getirilen şehidin naaşı, Tokat Valisi Ozan Balcı, AK Parti Tokat milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şehidin yakınları ve protokol üyelerince karşıladı.

Askeri uçaktan tören mangası tarafından alınan Türk bayrağına sarılı şehidin naaşı, ambulansa kadar omuzlarda taşındı.

Şehidin annesi Tesmiye Anayurt ve babası Dursun Anayurt da şehidin naaşıyla birlikte uçaktan inerken anne Anayurt “Yavrumu getirdim” diye ağıtlar yaktı.

Konvoy eşliğinde Erbaa Devlet Hastanesi morguna konulan şehit Anayurt’un cenazesi yarın Erbaa ilçesinde toprağa verilecek.