SON TV

Bahçeli’den yeni ‘ittifak’ açıklaması

Bugün gurup toplantısında ittifak çalışmalarının sona erdiğini belirten Devlet Bahçeli, konuşmasına açıklık getirdi.

Bahçeli’den yeni ‘ittifak’ açıklaması

Parti grubunda AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını duyuran MHP Lideri Devlet Bahçeli’den yeni bir açıklama geldi. Bahçeli, İttifakın sadece yerelde bittiğini vurguladı.

Gurup toplantısındaki ittifak konuşmasına açıklık getiren Bahçeli, açıklamasında “Cumhur ittifakı duruyor, yerelde ittifak yok” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde ittifak için, “Kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı yok. Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır” dedi.

Bahçeli, Cumhur ittifakının bittiğine yorumlanan bu açıklamasının aslında yerel seçimler için olduğunu söyledi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, parti grubunda şu açıklamalarda bulundu;

“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır.”

“Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir.”

“TÜRKİYE’NİN HER SEÇİM BÖLGESİNDE YER ALACAĞIZ”

“Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde yer alacağız.”

0/5 (0 Reviews)