SON TV

Bahçelievler’de vurulan doktor hayatını kaybetti, saldırganın ilk ifadesi de ortaya çıktı

Bahçelievler'de hastasının silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Psikiyatri Uzmanı Dr Fikret Hacıosman hayatını kaybetti. Doktorun ölümüne sebep olan saldırganın ilk ifadesi de ortaya çıktı

Bahçelievler’de vurulan doktor hayatını kaybetti, saldırganın ilk ifadesi de ortaya çıktı

Bahçelievler’de hastasının silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr Fikret Hacıosman’ın hayatını kaybettiği açıklandı. Sorguya alınan cinayet şüphelisi, Serhat T. ilk sorgusunda “Benle dalga geçtiğini sandım. Sinirlendim. Silahla ateş açtım. Sonra da kaçtım” dedi.

Hastaneden yapılan açıklamada, “2 Ekim 2018 tarihinde tedavi ettiği hastası tarafından ateşli silahla saldırıya uğrayan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Yaşanan saldırı sonrasında ameliyata alınan ve tedavisi titizlikle takip edilen doktorumuz Fikret Hacıosman; yaşamsal fonksiyonlarının geri döndürülememesi nedeniyle saat 21.55’te vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.” denildi.

SALDIRGANIN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

İstanbul’da tedavi gördüğü doktorunu vuran şüpheli polise ilk ifadesini verdi. Zengin insanların gösterişli hayatından çok etkilendiğini doktora söylediğini belirten şüpheli ‘Doktor ilaçlarını zamanında içersen atlatırsın ’ demesini dalga geçildiğini sandığını söyleyerek vurduğunu anlattı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; Bahçelievler’de bulunan özel hastanede Psikiyatri bölümünde görevli doktor Fikret Hacıosman’ı vuran şüpheli Serhat T.’nin ilk sorgusu yapıldı.

DALGA GEÇTİĞİNİ SANDIM

Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alınan şüpheli Serhat T., ilk sorgusunda “Okulda ve çevrede zengin insanların gösterişli hayatından çok etkilenmiştim. Bu etkiden nasıl kurtulacağımı doktora söyledim. Doktor bana ‘ilaçlarını düzenli alırsan kurtulursun bu düşünceden’ dedi. Dalga geçtiğini sandım. Sinirlendim. Silahla ateş açtım. Sonra da kaçtım’ dedi.