SON TV

Bakan Akar, Libya Başbakanı Serrac ve Katar Savunma Bakanı Atiyye ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya’da Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile toplantı yaptı.

Bakan Akar, Libya Başbakanı Serrac ve Katar Savunma Bakanı Atiyye ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Libya’nın başkenti Trablus’a gitti.

Bakan Akar, Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında yaptığı inceleme ve denetlemelerinin ardından Başbakanlık Sarayı’na geçti.

Milli Mutabakat Hükümeti (UHM) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile toplantı gerçekleştiren Bakan Akar, toplantının akabinde es-Serrac ve Bakan Akar ve el-Atiyye heyetlerarası toplantıya başkanlık etti. Toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa da katıldı.

KATAR İLE İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Toplantıda konuşan Bakan Akar, Libya ile 500 yıllık ortak tarihimiz olduğunu anımsatarak, zor günlerde Libya’nın yanında olan Türkiye’nin olmaya devam edeceğini vurguladı. Türkiye’nin Libya’ya askeri eğitim ve danışmanlık desteğinin sürdüreceğini ifade eden Bakan Akar, Libya’da barış ve istikrarın oluşmasında tüm bölgenin fayda göreceğini kaydederken, bu hususta Katar ile birlikte çalışmaya devam edileceğini de dile getirdi.