SON TV

Bakan Albayrak bugün OVP’yi açıklayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, saat 11:00'de Orta Vadeli Program'ı İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde açıklayacak

Bakan Albayrak bugün OVP’yi açıklayacak

İş dünyasının ve piyasaların merakla beklediği Orta Vadeli Program’ı (OVP) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisinde açıklayacak. Açıklanacak programla Türkiye’nin 2019- 2022 yıllarını kapsayacak üç yıllık  yol haritası belli olacak.

TL DEĞER KAZANDI

Euro karşısında da TL yüzde 2.2 değer kazandı. Borsa İstanbul ise özellikle bankacılık endeksinin yüzde 5 artmasının da etkisiyle günü bin 716 puan yükselişle 96 bin 603 puandan kapattı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün açıklayacağı Orta Vadeli Program öncesi Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD), DEİK ve MÜSİAD yönetimleri ile önemli toplantılar gerçekleştirdi.
Yapılan görüşmelerde de, Türkiye ekonomisinin içinden geçmekte olduğu zorlu dönemde, kısa vadede alınabilecek tedbirler ile orta-uzun vadeli hedef ve politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.
ETİKETLER: