SON TV

Bakan Albayrak: Ekonomideki dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik saldırılar yabancı bir ülkede planlandı. 10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. Türkiye'nin aşamayacağı bir sorun yok." açıklamasında bulundu

Bakan Albayrak: Ekonomideki dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bakanlığının bütçe sunumunda  Ağustos ayında kurda yaşanan hareketlilikle ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak, “12 Eylül’de bile olmayan bir ekonomik saldırıyla karşılaştık. Ekonomideki dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı.” ifadelerini kullandı.

Albayrak, “10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. 12 Eylül’de olmayan ekonomik saldırıyla karşılaştık. Türkiye’nin aşamayacağı bir sorun yok. Kur, faiz, enflasyon atağına rağmen Türkiye bu süreci geride bıraktı.” dedi.

2019 PİYASALARA GÜVEN VEREN BİR YIL OLACAK

Bakan Albayrak, yapılandırmalara ilişkin de rakamları açıkladı. Albayrak, 5 milyon 950 bin 136 mükellefin başvurduğunu ve 70 milyar liralık yapılandırma,10.8 milyarlık tahsilat yapıldığını açıkladı. Albayrak, 2018 sonuna kadar 17 milyar lira tahsilat öngürüldüğünü söyledi.