SON TV

Bakan Berat Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Bakan Berat Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ticari ve ekonomik hayatın aksamaması için yapılan nakdi destekler hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak şunları söyledi:

“Ekonomik istikrar kalkanı kapsamında aldığımız adımların geldiği noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Vergi ötelemeleri, ticari hayatın aksamaması için devreye alınan tedbirler, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, bireysel ihtiyaç desteği, esnaf destek paketimiz üretim gücümüze ve esnafımıza koruma kalkanı sağladı. Bu kapsamda bugüne kadar attığımız adımların toplam tutarı 200 milyar TL’ye ulaştı. Şu anda 4.4 milyon ailemize 1000 lira destek yardımında bulunduk.”

3 MİLYON 977 BİN VATANDAŞA 22 MİLYAR 295 MİLYON TL KAYNAK SUNULDU

“Vatandaşlarımızın bireysel ihtiyaçları için devreye aldığımız temel ihtiyaç desteği kapsamında şu ana kadar 3 milyon 977 bin vatandaşımıza 22 milyar 295 milyon lira kaynak sunuldu.”

“Esnaf Destek Paketi ve Paraf Kart ile beraber, esnafımıza sunduğumuz finansman desteği toplam 16 milyar 861 milyon liraya ulaştı.”

“Temel İhtiyaç Desteği kapsamında şu ana kadar 3 milyon 977 bin vatandaşımıza 22 milyar 295 milyon lira kaynak sunuldu.”

“İşlerimize hızlıca nasıl döneriz, bunu konuşacağımız Genişletilmiş Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısını haftaya yapacağız.”