SON TV

Bakan Berat Albayrak’tan önemli destek açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ekonomi ve gündeme ilişkin çok önemli bir video açıklama geldi.

Bakan Berat Albayrak’tan önemli destek açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı video ile çok önemli ekonomik destek açıklamalarında bulundu. Albayrak şu sözlerle esnaf ve vatandaşa müjdeler sundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videosunda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

4,4 MİLYON AİLEYE NAKDİ YARDIM

Bakan Berat Albayrak, dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımın yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye verileceğini belirtti.

Albayrak, “5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 milyon kişi başvurdu, ödemesi bu hafta başlayacak.” diye konuştu.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA MAAŞ DESTEĞİ

Bakan Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi.

“23 BİN FİRMAYA KREDİLERİ TAHSİS EDİLDİ”

“Pazartesi gün sonu itibarıyla yaklaşık 23 bin firmaya kredileri tahsis edildi. 2,8 milyar liralık finansman KOBİ’lerin hesaplarına geçti.” diyen Albayrak,“Salgının ekonomiye etkileri olacaksa burada ekonomiyi ve piyasaları salgından koruyacak mücadelede özel bankaları da görmek arzusundayız.” ifadesini kullandı.

Albayrak, “71 binden fazla esnafımıza 25 bin lira finansman, 30 binden fazla esnafımıza 25 bin lira limitli ticari kart sağlandı.” dedi.

5/5 (2 Reviews)