SON TV

Bakan Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın toplantısında açıklamalarda bulundu

Bakan Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklama

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soruları da yanıtlayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz” dedi.

Jeffrey’nin Astana süreciyle ilgili açıklamasını değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Çok talihsiz bir açıklamadır. Jeffrey’nin kendi düşüncesi olduğunu zannetmiyorum” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşmasından satır başları;

JEFFREY’NİN ASTANA SÜRECİ AÇIKLAMASI

Çok talihsiz bir açıklamadır. Jeffrey’nin kendi düşüncesi olduğunu zannetmiyorum.

F-35 KONUSU

Trump ile Cumhurbaşkanımız G20’de görüştü. Trump kendisi konuyu açtı. Hiçbir problem yaşanmasını istemiyoruz. Kongre’de bazı girişimler oldu ama Türkiye önemli aktörlerden birisi fakat iptal edilmesi gündemde değil. Şu anda sorun görmüyoruz.

KARADENİZ’DE GERGİNLİK

El konulan gemi ve mürettebat serbest bırakılmalı. Kerç Boğazı’nda hem Rusya hem de Ukrayna’nın hakları var. Bir daha gerginliğe yol açmamak için iki ülkenin koordine etmesi gerekiyor. Bundan sonra sorunun yaşanmaması için biz de elimizden gelenleri yapacağız.

KAŞIKÇI SORUŞTURMASI

NATO toplantılarında birçok mevkidaşım uluslararası soruşturmaya gerek var mı yok mu diye sordular. Biz Suudi Arabistan’daki soruşturmalardan bilgi edinemedik. Suudi Arabistan’ın şeffaf olması gerekiyor. Çelişkili ifadeler görüyoruz. Kendi topraklarımızda işlenmiş bir cinayetin aydınlatılması için üzerimize düşenleri yapmak lazım. Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz.