SON TV

Bakan Gül’den yeni adli yıl mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni adli yıl açılışı vesilesiyle yayımladığı mesajda, yeni dönemde de reform adımlarını en doğru şekilde vatandaşlar ile buluşturacaklarını belirterek, “Ülkemizin her köşesinde milletimize adalet dağıtan tüm hakim ve savcılarımızın, avukat meslektaşlarımızın ve değerli personelimizin adli yılını kutluyorum” dedi.

Bakan Gül’den yeni adli yıl mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni adli yıl açılışı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Bakan Gül, adliyelerin, adalet duygusunun ikametgahı olduğuna dikkat çekerek, “Yargı, milletin gözbebeğidir. Adalet, mülkün temeli, adaletin temeli ise insandır, insan hakkıdır. Her bir yargı çalışanımızın, mensubunun bu bilinçle yeni adli yıla başlayacağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde de aynı anlayışla adalete erişimi güçlendirmek için çalışmaları sürdüreceklerini vurgulayan Bakan Gül, “Şüphesiz en iyi reform en iyi uygulamadır. Türk yargısının reform adımlarımızı yeni dönemde de vatandaşlarımız ile en doğru şekilde buluşturacağına inanıyorum. Bu vesileyle ülkemizin her köşesinde milletimize adalet dağıtan tüm hakim ve savcılarımızın, avukat meslektaşlarımızın ve değerli personelimizin adli yılını kutluyorum. Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır anlayışıyla bu kapıdan giren herkesin adalete gecikmeden erişeceği bir yıl olmasını diliyorum” dedi.