SON TV

Bakan Koca’dan, 81 İl Sağlık Müdürü’ne bayram uyarısı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'na yönelik hazırlıkları değerlendirmek üzere 81 İl Sağlık Müdürü ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. 

Bakan Koca’dan, 81 İl Sağlık Müdürü’ne bayram uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin sağlık müdürüyle video konferansla görüştü.

Bakan Koca, bayram boyunca belirlenen önlemlere sıkı şekilde riayet edilmesi ve salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

İllerin mevcut durumunun görüşüldüğü toplantıda; vaka sayıları, artış veya düşüşün sebepleri, tanı ve tedavi kapasiteleri ile ihtiyaçlar ele alındı. Hastalığın tedavisine yönelik gelişmeler, ilaç kullanımı, izolasyon önlemleri ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de toplantıda masaya yatırıldı.

KALABALIKLARA DİKKAT

İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgelerdeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyerek uyguladığını hatırlatan Bakan Koca, bayram süresince bu tedbirlerin sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bilhassa vaka artışının olduğu illerde kalabalık oluşumlara izin verilmemesi gerektiğini söyleyen Bakan Koca, salgın yönetiminde en küçük bir gevşemenin olmaması konusunda uyarı yaptı.

Bakan Koca, koronavirüs hastalarının başta teşhis ve tedavisi olmak üzere bayram süresince tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan sürmesi hususunda il müdürlerine talimatlarını verdi. Bakan Koca, bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını istedi. Bakan Koca, toplantı sonunda il müdürlerinin bayramlarını kutlayarak sağlıklı ve huzurlu bir bayram diledi.