SON TV

Bakan Kurum: Kalıcı çözüm için geçici veda

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm için hazırlanan kamu spotunu sosyal medya hesabından paylaştı, Kağıthane'de kentsel dönüşüm yapılan projeyi yerinde inceledi.

Bakan Kurum: Kalıcı çözüm için geçici veda

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla riskli binalara karşı uyarıda bulundu.

KALICI ÇÖZÜM İÇİN GEÇİCİ VEDA

Bakan Kurum, “Kalıcı bir çözüm için geçici bir vedaya ‘evet’ deyin” notuyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yeni kamu spotu videosunu paylaştı.

“Geride kalanlar için çok geç olmadan binanızın risk tespitini mutlaka yaptırın” diye Kurum, #TürkiyeninHerYerindeKentselDönüşüm etiketini kullandı.

TESLİM AĞUSTOS 2021

Öte yandan Kurum, İstanbul’un Kağıthane ilçesine bağlı Yahya Kemal mahallesinde geçtiğimiz yıl yaşanan istinat duvarı kayması sonucu yıkılan binanın ardından başlatılan kentsel dönüşüm projesini yerinde inceledi. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’den bilgi alan Bakan Kurum, 34 bin metrekarelik alandaki projenin önümüzdeki yıl ağustos ayında bitirilerek vatandaşlara teslim edileceğini belirtti.

1,5 MİLYON KONUT DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Burada gazetecilere açıklama yapan Kurum, ülkenin ‘Türkiye’nin her yerinde kentsel dönüşüm’ sloganıyla acil öncelikli dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutun dönüşümü için tüm belediyelerle seferberlik halinde olduklarını söyledi.

 

ETİKETLER: