SON TV

Bakanlıktan bedelli askerlik başvuruları hakkından açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvuruları nedeniyle askerlik şubelerinin hafta sonu da açık olacağını bildirdi

Bakanlıktan bedelli askerlik başvuruları hakkından açıklama

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bedelli askerlik başvuruları nedeniyle askerlik şubelerinin hafta sonu mesaiye devam edeceği bildirildi.

Askerlik şubelerinde bedelli askerlik başvuruları nedeniyle yarın da mesaiye devam edileceği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bedelli askerlik hizmeti için son başvuru tarihinin 3 Kasım 2018 olduğu hatırlatıldı.

Son başvuru gününün hafta sonu tatiline denk geldiği belirtilen açıklamada, “Vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi amacıyla askerlik şubelerinde hafta sonu mesaiye devam edilecek.” ifadesi kullanıldı.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E Devlet sistemine TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ara çubuğuna “Asal Bedelli Başvurusu” yazarak https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-asal-bedelli-başvurusu adresine ulaşırsınız. Açılan sayfada başvuru belgenizi görüntüleyeceksiniz. Ödeme yapacağınız bankaya vermek üzere çıktısını alacağınız bu belgede “1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun Geçici 55’inci Maddesi gereğince, bedelli yapmak üzere başvurmuştur” diyecek ve tarafınızdan bu 15 bin TL tahsil edilmesi gerektiği yazacak. Belgeyi aldıktan sonra 3 Kasım’a kadar vaktiniz var.

*Askerlik şubesi, e devlet ya da konsolosluk üzerinden başvuru
*Başvuru belgesi ile Bankaya ödeme yapma
*Dekont ve başvuru belgesi ile askerlik şubesine başvuru
*Celp duyurusunu bekleme ve duyuruyu takip etme
*Planlanan sevk tarihine kadar yoklama yaptırma
*Daha önce yoklama yapılmışsa celp duyurusunda bildirilen sevk tarihinde birliğe sevk
*21 günlük temel eğitim