SON TV

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı kim olacak…İşte kulislerde konuşulan isimler

HSK'nın Yargıtay üyeliğine seçtiği 10 isim arasında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız’ın da yer almasıyla kulislerde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısının kim olacağı konuşulmaya başladı. SONTV, kulislerde konuşulan o isimlere ulaştı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı kim olacak…İşte kulislerde konuşulan isimler

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız’ın Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısının kim olacağı merak konusu oldu. Yargı kulislerinde, Topluyıldız’dan boşalan koltuğa Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş’ün getirileceği konuşuluyor.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Kasım ayının ilk haftasında Güz Kararnamesinin yayımlanacağı öğrenilirken, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısının güz kararnamesinden önce atanacağı kulislerde konuşulanlar arasında. 


Daha önce Silivri ve Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerini yürüten ve halen Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan tecrübeli bir isim olan Gümüş’ün  yanı sıra Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı için kulislerde konuşulan bir diğer isim ise Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş


Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş