SON TV

Bardo’nun annesi hangi hayvandır? İşte Kim Milyoner Olmak İster’deki Bardo sorusunun cevabı

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan 'Bardo' sorusu, yarışmanın izleyenleri tarafından merak ediliyor. Kim Milyoner Olmak İster'in yayınlanan son bölmünde sorulan 'Bardo' sorusu izleyenleri televizyon ekranlarına kilitledi ve "Bardo'nun annesi hangi hayvandır?" sorusunun cevabı merak konusu oldu. Peki Bardo nedir? İşte Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan "Bardo"nun annesi hangi hayvandır? sorusu ve cevabı...

Bardo’nun annesi hangi hayvandır? İşte Kim Milyoner Olmak İster’deki Bardo sorusunun cevabı

Kim Milyoner Olmak İster’de sorulan ‘Bardo’nun annesi hangi hayvandır?’ sorusunun cevabı merak konusu oldu. Bardo nedir? Hangi hayvanların çiftleşmesinden meydana gelir? İşte Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki ‘Bardo’ sorusunun cevabı ve Bardo’nun anlamı…

Dünyanın en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümüyle Atv ekranlarında seyirci ile buluştu.

Kim Milyoner Olmak İster’de dün akşam sorulan soru izleyenleri televizyon ekranlarına kilitledi ve ‘Bardo’nun annesi hangi hayvandır?’ sorusu merak konusu oldu. Bu soru sonrası Bardo’nun hangi hayvanın yavrusu olduğu sorgulandı.

İşte Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan ‘Bardo’nun annesi hangi hayvandır?’ sorusu ve cevabı…

“Bardo”nun annesi hangi hayvandır?

A)Katır

B)Öküz

C)Eşek

D)Manda

“Bardo”nun annesi hangi hayvandır?

Cevap: C)Eşek

Katır, dişi atın (kısrak) ve erkek eşeğin (aygır) çiftleşmesiyle meydana gelen kısır tek toynalı atın ve eşeğin melezine denilir. Daha az görülen, erkek at ile dişi eşek çiftleşirse bardo ya da ester denen at görünümünde ama eşek iriliğinde bir melez hayvan meydana gelir. Bardo attan çok katıra benzer ama eşeğin bütün özelliklerini taşır. Bardo katırdan daha az dayanıklı olduğu için az yetiştirilir. Katırlar kısır hayvandır. Ama tıpta bazı ilginç gelişmeler olabiliyor. Dünya’da yaklaşık 60 katırın doğum yaptığı tespit edildi.

Katır, (Equus mulus) erkek eşek ile dişi atın (kısrak) çiftleşmesiyle meydana gelen ve çoğu kez kısır olan melez hayvandır. Erkek at (aygır) ile dişi eşek (kancık) çiftleşirse bardo veya ester denen, at görünümünde ama eşek iriliğinde bir melez ortaya çıkar.

Bardo (Katır)

Tek parmaklılar (Perissodactyla) takımının, atgiller (Equidae) familyasından, aygır ve dişi erkeğin çiftleşmesinden meydana gelen, erkekleri kısır, bacaklarına oranla iri vücutlu olup kuyruğu çalı gibi olan bir melez.

Bardo, Aygır ile dişi eşek çiftleşmesinden üretilen her yaştaki hayvan olarak kastedilir.

BARDO NEREDE YETİŞİR?

ABD’de hinny olarak adlandırılan bardo damızlık erkek at olarak da bilinir. Fransa’da ise Bardeau olarak bilinir.

Yumurta oluşturabilen bu hayvanlar genellikle yavruda doğurabilmektedir. Dişi çakalAygır ile dişi eşek çiftleşmesinden üretilen her yaştaki hayvan Tek parmaklılar (Perissodactyla) takımının, atgiller (Equidae) familyasından, aygır ve dişi erkeğin çiftleşmesinden meydana gelen, erkekleri kısır, bacaklarına oranla iri vücutlu olup kuyruğu çalı gibi olan bir melez.