SON TV

Başarılı İlçe Başsavcılarına yeni görev

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2023 Adli ve İdari Yaz kararnamesi ile 20 ilin Cumhuriyet Başsavcısı değişti. Şehirlere atanan yeni Başsavcılar arasında görev yaptıkları ilçelerde başarılı çalışmalara imza atan yeni isimler de yer aldı.

Başarılı İlçe Başsavcılarına yeni görev

HSK’nın adli ve idari yargı kararnamesi ile 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmaları sonrasında yaptığı açıklamada 20 ilin başsavcılarının da değiştiğini duyurdu.

BAŞARILI İLÇE BAŞSAVCILARINA YENİ GÖREV
HSK’nın kararnamesiyle birlikte görev yaptıkları ilçelerde başarılı olan isimler kararname kapsamında İl Başsavcılıklarına atandı. Bu isimler arasında Konya Ereğli İlçe Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz da yer aldı. Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 2020 Yılı Ana Kararnamesi ile Midyat Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaparken Konya Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Zeynel Abidin Akkiraz, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

CUMHURİYET BAŞSAVCISI ZEYNEL ABİDİN AKKİRAZ


ADIYAMAN’A BOĞAZLIYAN BAŞSAVCISI ATANDI

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Adıyaman’a ise Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Başsavcısı Gökhan Şahin atandı. Şahin, depremlerin hemen ardından Elbistan da görev almıştı.

CUMHURİYET BAŞSAVCISI GÖKHAN ŞAHİN

AĞRI, ELAZIĞ, MUŞ, ŞIRNAK VE BİNGÖL’E DE İLÇE BAŞSAVCILARI ATANDI

Bu isimlerin yanı sıra Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığına Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Muş Cumhuriyet Başsavcılığına Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığına Akçaabat Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına Alaşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Sert atandı.