SON TV

Başkan Erdoğan: Hala ders almıyorlar!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. İstanbul'da sayımın devam ettiğini belirten Başkan Erdoğan, "Şuan seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci var. Bu 3 aşamadan oluşuyor. Şuan mahkeme süreci var. Mahkeme sürecinin patronu YSK'dır." dedi. Cumhur İttifakı'nın seçimlerden büyük bir başarı ile çıktığının altını çizen Erdoğan, "Cumhur İttifakı ilçe belediyelerinin yüzde 70'ini almıştır. Hala ders almıyorlar. 386 belde belediyesini 202 olarak açıkara biz aldık. Beldelerin de yüzde 75'ini aldık. Millet, Cumhur ittifakına gönlünü vermiştir." dedi.

Başkan Erdoğan: Hala ders almıyorlar!

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Şuan seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci var. Bu 3 aşamadan oluşuyor. Şuan mahkeme süreci var. Mahkeme sürecinin patronu YSK’dır. Şuanda ilçe seçim kurullarınca yapılanlar yapılıyor, partiler de itiraz haklarını kullanıyor. Bir üst merkezi il seçim kurulu buradan da netice alınmazsa YSK’ya başvurulur. Bu size gönül veren bütün seçmenleri memnun etmek için yapılmaktadır. Bu yapılanlar da işte budur. Benim elimde şuan şu oran var: Biz 30 büyükşehirin 15 tanesini AK Parti olarak aldık, 1 tanesini MHP aldı. Geri kalan 14 ili Millet İttifakı aldı. Bizim aldığımız oy şuan toplam 53,3’tür.

ABD’YE SERT TEPKİ

Siz haddinizi bilin. Siz kendi ülkenizde geçmişte çok fazlaca itiraz hakkını kullandınız. Avrupa’da bunu yaptı. Türkiye’nin içişlerine karışamazsınız, herkes haddini bilecektir. Katılım oranı ile biz demokrasi dersi veriyoruz dünyaya. Bakınız illerde biz 51 ilin 24 tanesini almışız. 10 tanesini MHP almış. Toplam 34 yapıyor.

CUMHUR İTTİFAKI İLÇE BELEDİYELERİNİN YÜZDE 70’İNİ ALMIŞTIR… HALA DERS ALMIYORLAR!

Cumhur İttifakı ilçe belediyelerinin yüzde 70’ini almıştır. Hala ders almıyorlar. 386 belde belediyesini 202 olarak açıkara biz aldık. Beldelerin de yüzde 75’ini aldık. Millet, Cumhur ittifakına gönlünü vermiştir. Buradan bir yere daha geliyorum. Şuanda İstanbul’da sayım devam ediyorum. 39 ilçe var burada. 25 ilçeyi Cumhur ittifakı olarak biz aldık. Büyükşehir Belediye Meclisini’nin çoğunluğu AK Parti ve Cumhur İttifakına bağlıdır. Muhaliflerden daha fazla üyeye sahipiz.

İMAMOĞLU’NUN ANITKABİR ZİYARETİNE TEPKİ!

Mazbatanı almadan Anıtkabir’e gidiyoruz. Senin Misakı Milli Kulesinde yazdığın yazı da yanlış. Bunu da bilmiyor. Yaptığı protokol olarak yanlıştır. Bizler oradaki usule, erkana uyarak hareket ettik. Usul ve erkanı öğrenmeden ona yanlış kılavuzluk yaptılar. Milli Savunma Bakanlığı da oradan defteri çekip aldı. İstanbul’da nihai kararı YSK verecektir. İşte o zaman iş bitmiştir.

ABD’NİN S-400 AÇIKLAMALARINA ÇOK SERT TEPKİ

Amerika’nın söylemleri falan çok yanlış. S400 ile ilgili süreci bitirdik biz. Ödemeleri yapıyoruz. ABD’ye de teklifimiz sizden de patriotları alalımdı. Rusya’nın tanıdığı şartları onlar bize tanımadı. S400 süreci işliyor, teslimatlar Temmuz ayında başlıyor. F35’de ikisini teslim almıştık bunlar Amerika’da. Üçüncüyü de teslim ettiler. Dördüncü de gelecek. Pilotlarımız orada çalışmalarını yürütüyor. Bu arada da NATO genel sekreteri yaptığı konuşma manidardır. O konuşmasında adeta NATO ülkesi üyelere herhangi bir yaptırım bunlar doğru şeyler değildir, hepsine ihtiyacımız var ifadesini kullandı. İkili ticaret hacmimizi görüşeceğiz. Doğal gaz noktasında Rusya ile ilişkimiz çok güçlü. Bunların görüşmesini yapacağız. Pazar günü arkadaşlarımızla brifing yapacağız, orada da arkadaşlarımızla görüşeceğiz.

BELKİ GÜNÜBİRLİK ANKARA’YA GİDER GELİRİM…

Çok akıllıca çok planlı bir taşınma işlemi sürdürülüyor. Bugüne kadar olmamış bir taşıma işlemi var. 1000’i aşkın TIR, kamyon… Elektrik elektronik mekanizmalar hassas. Bunların taşınması söz konusu. Arkadaşlarımız hassasiyetlerini ortaya koyarak işin takibini yapıyorlar. Önümüzdeki hafta her şey rayına oturacak. Dünyanın en güçlü en büyük havalimanı uygulamada da adımlarını atmış olacağız.