SON TV

Başkan Sarı: “Amasyamız için bir milyon maske üretiyoruz”

Çin'in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını sonrası özellikle maske ihtiyacı çoğaldı. Amasya'da maske üretimine yoğun talep gelmesi üzerine daha önce 700 bin adet olarak açıklanan maskenin adeti bir milyona çıkarıldı.

Başkan Sarı: “Amasyamız için bir milyon maske üretiyoruz”

Çin’in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını sonrası özellikle maske ihtiyacı çoğaldı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde başlatılan maske üretimine yoğun talep gelmesi üzerine daha önce 700 bin adet olarak açıklanan maskenin adeti bir milyona çıkarıldı.

Halkın sağlığını korumak adına üretimine başlanılan maskelerin son durumunu kontrol etmek için Elçin tekstil fabrikasının personelini çalışma alanlarında ziyaret eden Başkan Sarı, burada yaptığı açıklamasında; “Fabrikanın sorumlusu ile yaptığım görüşmede, şuan hazırlanmış olan 20 bin maskenin olduğu bilgisini aldık.

10 gün içerisinde bu rakamı nasipse 100 bine çıkaracağımızı düşünüyorum. Ay sonuna kadar 700 bin dediğimiz sayıyı, elimizdeki kumaş ölçümleri ile beraber bir milyona çıkardık.

Fabrikamızdaki dikim yapan personel sayılarını da artırarak, nasip olursa, Mayıs ayının 15’ine kadar bir milyon adet maske hazırlanmış olacak. Halkımız bu süreçte lütfen evinde kalsın. Biz Amasya Belediyesi personelleri olarak zaten vatandaşlarımızın adına zaten sokaklardayız. Biz sokaklardayız, Amasyalılar ve çocukları rahat etsinler diye, biz sokaklardayız, müreffeh bir Amasya umut ettiğimiz için, birkaç gün dikkatli olalım. Evimizden çıkmayalım. Biz sizin için her şeye varız” dedi.